Zaczynamy piłkarską wiosnę! Na pierwszy ogień Stomilanki

Już w sobotę zainaugurujemy rundę wiosenną Orlen 1 Ligi. Piłkarki Ladies udadzą się w daleką podróż do Olsztyna, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Stomilankami. Zawodniczki Skry liczą na udany początek piłkarskiej wiosny.

Nim się spostrzegliśmy końca dobiegł okres przygotowawczy i już odliczamy godziny do rozpoczęcia rundy wiosennej Orlen 1 Ligi. Rundy, z którą wielu kibiców naszego zespołu wiąże spore nadzieje. Możemy być pewni, że ambitne zawodniczki Ladies zrobią wszystko, by dać im jak najwięcej radości, chociaż walka o najwyższe cele będzie niezwykle ciężka.

Już u progu rundy rewanżowej nasze piłkarki czeka bardzo trudne zadanie. O tym, że Stomilanki to rywal z najwyższej półki nikogo nie trzeba przekonywać. Kobieca Duma Warmii jesienią nie przegrała żadnego spotkania, na własnym boisku zdobywając aż 34 bramki. Co więcej Stomilanki w domu tylko raz straciły punkty, remisując z Resovią.

Trzeba wspomnieć, że drugą drużyna, która „urwała” punkty liderowi był Marcus Gdynia – outsider ligowej rywalizacji, znajdujący się na przeciwległym biegunie w tabeli. Jest to dobry znak dla naszego zespołu, bowiem wspomniany podział punktów świadczy o tym, że Stomilanki są zespołem, który przy odrobinie szczęścia można pokonać.

Podopieczne Patryka Mrugacza liczą na srogi rewanż za pierwszy mecz, w którym Stomilanki wygrały na stadionie przy ulicy Loretańskiej 5:1. Kto oglądał spotkanie doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to wynik, na który nasze piłkarki nie zasłużyły. W sobotę będą miały doskonałą okazję, by to udowodnić. Za co oczywiście trzymamy kciuki!

Mecz Stomilanki Olsztyn – Skra Ladies Częstochowa odbędzie się w sobotę (25.02.2023) o godzinie 16:45 w Olsztynie.