Wygrywamy z Liswartą

Skra II rozegrała w minionych dniach kolejny mecz sparingowy. Tym razem nasi młodzi piłkarze zmierzyli się z Liswartą Krzepice. Przy bardzo trudnych warunkach pogodowych zwyciężyli 1:0.

Kolejnym rywalem na sparingowym szlaku rezerw naszej drużyny była ekipa Liswarty Krzepice, również rywalizująca w klasie okręgowej. Starcie drużyn z tego samego poziomu rozgrywek toczyło się w bardzo trudnych warunkach, o czym opowiedział nam trener, Karol Pikoń:

– Ze względu na awarię oświetlenia, porywisty wiatr oraz deszcz, spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg, utrzymując się na połowie przeciwnika. Właściwie funkcjonował również pressing i to właśnie po nim piłkę do siatki gości skierował aktywny Waluda.

Druga połowa była jeszcze ciekawsza, ponieważ Liswarta nie zamierzała składać broni i wykreowała sobie kilka dogodnych sytuacji.

Szczególnie niebezpiecznie było po stałych fragmentach gry, jednak dobrze interweniujący Rosiak utrzymał czyste konto do końca spotkania – zwraca uwagę trener Pikoń. – W ostatniej akcji meczu mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz drużyny z Krzepic.

Kolejny sparing Skry II już w najbliższy piątek, a rywalem naszych młodych piłkarzy będzie IV-ligowa Unia Rędziny.

Skra II Częstochowa – Liswarta Krzepice 1:0 (1:0)

1:0 Konrad Waluda

Skra II Częstochowa: Rosiak – Żurawski, Serwaciński, Kostro, Kielan – Niedzielski, Nicer, Weżgowiec – Matyja, Antczak, Waluda oraz Ślemp, Garczarek, Szydzisz

Copy link
Powered by Social Snap