Czas na ostatni mecz kontrolny! Jutro gramy z Widzewem

Już jutro nasza drużyna rozegra ostatni mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Piłkarze Skry zmierzą się z Widzewem Łódź. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i przedstawicieli mediów. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 11.55.

W styczniu nasi piłkarze rozegrali pięć wartościowych sparingów, z których można wyciągnąć bardzo dużo pozytywów. Świetnie wyglądają w wysokim pressingu, są dobrze zorganizowani i potrafią umiejętnie operować piłką. Widoczny jest realny progres. Oczywiście, są także elementy, które lekko szwankują: i tutaj można zwrócić uwagę na kwestię skuteczności pod bramką przeciwnika. Szkoleniowiec naszej ekipy podkreśla jednak, że zespół podąża w dobrym kierunku i nie zmieni swojego kursu: – My na pewno nie zejdziemy z naszej drogi, bo widzimy zmianę na plus – przede wszystkim w liczbie tworzonych sytuacji – podkreśla trener, Jakub Dziółka.

W bieżącym tygodniu nasi zawodnicy w dalszym ciągu intensywnie pracują – nie tylko na boisku, ale także poprzez udział w codziennych, rozbudowanych analizach: – Przed ostatnim meczem kontrolnym skupiamy się na każdej fazie gry, chcemy cały czas podnosić nasz rytm gry, zachowywać intensywność, rozwijać zespół oraz naszych piłkarzy pod kątem indywidualnym. Poza jednostkami treningowymi mamy zaplanowane odprawy zespołowe oraz pozycyjne – mówi trener – asystent w sztabie szkoleniowym, Łukasz Ocimek.

Mecz z Widzewem Łódź to kolejny dobry sprawdzian dla naszej ekipy, która już 13 lutego rozegra pierwsze, wiosenne spotkanie ligowe. Drużyna Janusza Niedźwiedzia plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli ekstraklasy i chyba śmiało można stwierdzić, że jest prawdziwą rewelacją rozgrywek. Jesień w ich wykonaniu była imponująca, ale pierwszy mecz rundy wiosennej również przyniósł kibicom z Łodzi wiele emocji, bowiem po szalonym spotkaniu Widzewiacy zremisowali z Pogonią Szczecin 3:3

Warto pamiętać, że ekipa czterokrotnego mistrza Polski jest beniaminkiem obecnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ubiegłej kampanii nasza drużyna dwukrotnie mierzyła się z Widzewem: w pierwszym meczu znacząco ulegliśmy rywalom, natomiast w rewanżu podopieczni Jakuba Dziółki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wyszarpali cenny remis po golu w doliczonym czasie gry.

W kontekście jutrzejszego sparingu, należy wziąć także pod uwagę fakt, iż w piątek Łodzianie rozegrają ligowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Możemy się więc spodziewać, że w rywalizacji z naszą drużyną na plac gry wybiegną piłkarze, którzy nie wystąpią w dzisiejszym meczu ekstraklasy bądź zagrają w nieco mniejszym wymiarze czasowym.

Jutrzejszy mecz kontrolny z pewnością dostarczy naszemu sztabowi kolejnych ważnych odpowiedzi dotyczących postawy zespołu, a także potencjalnego zestawienia podstawowej jedenastki na pierwszy mecz rundy wiosennej z Chojniczanką Chojnice.