Ladies mają za sobą testy motoryczne. Wkrótce pierwsze sparingi

W ubiegłym tygodniu piłkarki Skry Ladies przeszły testy motoryczne i wróciły do treningów z piłką. W najbliższy weekend rozegrają natomiast pierwszy z kilku zaplanowanych meczów kontrolnych. O testach motorycznych opowiedział nam trener Łukasz Juchnik.

Zasłużony odpoczynek po rundzie jesiennej dobiegł końca i z początkiem stycznia piłkarki Ladies wróciły do treningów. Pierwszym etapem przygotowań do wiosennej kampanii były testy motoryczne, o których opowiedział nam trener Łukasz Juchnik.

– W ostatnim tygodniu nasza drużyna przeszła szereg testów podzielonych na etapy. Pierwszy stanowiły testy szybkości i testy z plyometrii, natomiast drugi testy wytrzymałości. Miały one na celu ocenę tego czy zawodniczki przepracowały ostatni okres sumiennie i w jakiej formie wracają do treningów.

Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że nasze zawodniczki w okresie przerwy nie spoczywały na laurach, ale ciężko pracowały nad utrzymaniem formy, co potwierdza trener Juchnik:

– W ostatnich tygodniach zawodniczki pracowały według indywidualnych rozpisek jak również miały czas wolny w okresie świątecznym.

Testy motoryczne mają niebagatelne znaczenie dla procesu przygotowawczego przed kolejną rundą rozgrywek. Ocena zawodniczek pozwala lepiej dobrać jednostki treningowe oraz zindywidualizować proces treningowy, by w momencie startu rywalizacji o punkty Skrzatki były jak najlepiej przygotowane.

Uzyskane wyniki stanowią dla nas punkt wyjścia i bazę danych do dalszej pracy i planowania kolejnych mikrocykli, w których będziemy przygotowywać się do rundy wiosennej – kończy Łukasz Juchnik.

Przypomnijmy, że już 14 stycznia Skra Ladies wyjedzie do Wrocławia na mecz sparingowy z ekstraligowym Śląskiem Wrocław.

Copy link
Powered by Social Snap