Młodzi piłkarze Skry zagrali o Puchar Stradomiaka

Piłkarze rocznika 2016 w miniony weekend wzięli udział w turnieju Stradom Cup. Prowadzeni przez Macieja Suszczyka oraz Karola Idźkowskiego młodzi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W sobotę, 10 grudnia, odbył się turniej Stradomiak Cup dla rocznika 2016. Do rywalizacji gospodarze z Klubu Sportowego Stradom Częstochowa zaprosili pięć klubów, a w gronie tym znaleźli się również nasi młodzi zawodnicy.

Turniej rozgrywany był w formule każdy z każdym, a mecze trwały po 20 minut. Skrzacy zmierzyli się zatem z gospodarzami, Sokołem Wręczyca, OKS-em Olesko, Progresem Zduńska Wola oraz Liswartą Krzepice.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się dzisiaj z dobrej strony – ocenia trener Maciej Suszczyk. – Chłopcy coraz odważniej i pewniej wyglądają na tle przeciwników. Dzisiaj nie brakowało pojedynków 1X1, prowadzenia piłki i dużej ilości bramek.

Najważniejsze jednak, że po zakończonym turnieju młodzi piłkarze opuszczali halę z uśmiechami na ustach. W przyszłym tygodniu zespół Skry 2016 czeka mecz sparingowy z Orlikiem Blachownia, a krótko po nim młodzi piłkarze udadzą się na świąteczną przerwę.