Jesień Ladies w liczbach

Piłkarki Ladies kilka dni temu rozegrały ostatni mecz tej jesieni. Pora zatem na statystyczne podsumowanie pierwszoligowych rozgrywek w wykonaniu naszych Pań.

Skra Ladies Częstochowa zakończyła rundę jesienną I ligi na trzecim miejscu. W dziesięciu meczach piłkarki naszego klubu zgromadziły 19 punktów, strzelając 21 bramek i tracąc 17. Sześciokrotnie cieszyły się ze zwycięstw, raz podzieliły się punktami z rywalkami, a trzykrotnie schodziły z boiska pokonane. Co ciekawe aż dwie porażki i wspomniany remis miały miejsce w pierwszych czterech kolejkach sezonu.

Podopieczne Patryka Mrugacza rozgrywały swoje domowe mecze na boiskach przy ulicy Loretańskiej oraz w Konopiskach. Z obiektu w Konopiskach uczyniły niezdobytą twierdzę, natomiast na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej nieudana była tylko inauguracja ze Stomilankami Olsztyn. W meczach wyjazdowych Ladies zanotowały dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Spójrzmy na przedziały czasowe, w których padały bramki w meczach Skry Ladies. Częstochowianki w pierwszej połowie zdobyły 10 bramek, tracąc 7. Po powrocie na boisko z szatni liczby te układały się w stosunku 11-10. A jak wyglądała sytuacja w rozbiciu na kolejne kwadranse?

MinutyBramki zdobyteBramki stracone
45+00
90+20

Sztab szkoleniowy w dziesięciu spotkaniach Skry skorzystał z usług 21 zawodniczek. We wszystkich spotkaniach pojawiło się dziewięć z nich. Tytuł najbardziej zapracowanej trafia w ręce Stefanii Wodarz, która na boisku spędziła niemal 900 minut.

Mecze:

10 – Kinga Baszewska, Justyna Chudzik, Tatiana Kitaeva, Svietlana Kohut, Milena Kowalska, Natalia Liczko, Justyna Matusiak, Oliwia Pająk, Stefania Wodarz

9 – Valeria Olkhovska

8 – Zofia Dubiel, Pola Lulkowska

7 – Karolina Szulc

6 – Nikola Młynek

5 – Iwona Dannheisig

3 – Lena Mesjasz, Oliwia Młynek, Livia Potengova

2 – Natalia Mucha, Maja Ozieriańska

1 – Aleksandra Kaim

Minuty na boisku (bez doliczonego czasu gry):

893 – Stefania Wodarz

32 – Natalia Mucha

21 – Lena Mesjasz

2 – Aleksandra Kaim

W rundzie jesiennej pierwszoligowych rozgrywek do bramek rywalek trafiało siedem piłkarek naszego klubu. O koronę najskuteczniejszej do ostatniego meczu w Wodzisławiu Śląskim „walczyły” Justyna Matusiak ze Svietlaną Kohut. Obie zdobyły łącznie 15 bramek!

Bramki:

8 – Justyna Matusiak

7 – Svietlana Kohut

2 – Zofia Dubiel

1 – Justyna Chudzik, Tatiana Kitaeva, Natalia Liczko, Nikola Młynek

Na zakończenie naszego statystycznego podsumowania spójrzmy na żółte kartki:

4 – Stefania Wodarz

2 – Kinga Baszewska, Justyna Chudzik, Svietlana Kohut, Justyna Matusiak, Valeria Olkhovska

1 – Tatiana Kitaeva, Milena Kowalska, Natalia Liczko, Oliwia Pająk