Pucharowa poprzeczka idzie w górę

W sobotę Skra Ladies rozegra ostatni mecz w bieżącym roku kalendarzowym. Rywalem naszego zespołu w 1/16 Pucharu Polski będzie ekstraligowy Śląsk Wrocław. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 12:00 w Myszkowie.

Piłkarki Ladies do sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław przystąpią uskrzydlone zwycięstwem po dramatycznym meczu w Wodzisławiu Śląskim. W pamięci będą też miały niesamowite spotkanie w Krakowie, gdzie w pojedynku z tamtejszą Wandą odwróciły rezultat spotkania z 1:3 na 4:3. W sobotę jednak czeka je bardzo trudne wyzwanie – ich rywalkami będą piłkarki Śląska Wrocław.

Zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska obecnie plasują się na piątym miejscu w ekstraligowej stawce. Co ciekawe przegrały cztery spotkania akurat z drużynami, które… ulokowały się nad nimi. Warto dodać, że w ostatniej kolejce Śląskowi nie udało się wybiec na boisko, bo chociaż w Szczecinie wrocławianki były już dzień przed meczem atak zimy uniemożliwił rozegranie spotkania z Pogonią. Wiele wskazuje na to, że sobotni mecz również rozgrywany będzie w zimowych warunkach, chociaż w tym momencie nie ma zagrożenia jego odwołania.

Wydaje się, że presja spoczywać będzie na Śląsku. Mamy jednak pewność, że czeka nas ekscytujący pojedynek. Podopieczne Patryka Mrugacza nie zwykły bowiem odpuszczać i wielokrotnie udowodniły, że morale, ambicja i charakter, to ich mocne strony. Nie inaczej będzie zapewne w sobotę.

Owszem, zespół Śląska Wrocław, jest faworytem tego spotkania, natomiast my podejdziemy do meczu z pełnym zaangażowaniem oraz wiarą w zwycięstwo – powiedziała nam golkiperka Skry Ladies, Karolina Szulc.

Jak wiadomo Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, więc wszystko jest możliwe – dodaje Stefania Wodarz.

Liczymy na to, że nasze ambitne piłkarki spłatają figla faworyzowanym wrocławiankom i wiosną nadal będziemy się emocjonować walką o to cenne, krajowe trofeum. Już teraz zapraszamy do kibicowania naszym Paniom w meczu zamykającym rok 2022. Tym bardziej, że mecz Skry Ladies może być doskonałą przygrywką przed spotkaniem polskiej kadry z Arabią Saudyjską.

Pierwszy gwizdek w pucharowej rywalizacji w Myszkowie zabrzmi w sobotę (26.11.2022) punktualnie o godzinie 12:00. Wstęp wolny.