Raport z meczów Akademii (07.11-13.11.2022)

To już niemal piłkarskie ostatki, jeśli chodzi o rozgrywki grup młodzieżowych i dziecięcych. Sprawdźcie zatem co działo się w minionym tygodniu na boiskach naszej Akademii.

Śląska liga młodziczek D1 (13.11.2022)

Skra Częstochowa – Gieksa Katowice 0:2

Młodziczki Skry w przedostatnim meczu rundy jesiennej przegrały 0:2 z Gieksą Katowice. Gieksa, to drużyna, która ulokowała się na drugiej pozycji w tabeli, a jedynej porażki doznała z niepokonanym liderem rozgrywek – UKKS-em Katowice. Do końca sezonu częstochowiankom pozostało jedno spotkanie – wyjazd do Rybnika na mecz z ROW-em. W tym momencie Skrzatki plasują się na ósmej pozycji w tabeli.

II liga wojewódzka B1 – junior młodszy (12.11.2022)

Sparta Lubliniec – Skra Częstochowa 1:8

Bramki dla Skry: Kacper Kożuch (X3), Mikołaj Kasprzycki (X2), Miłosz Szałaj (X2), Kacper Błachowicz

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Brodziak, Leśniak, Małysz, Dylewski – Błachowicz, Kożuch, Teperski, Szałaj, Ostaszewski – Kasprzycki oraz Szydzisz, Korzeniewski, Podsiedlik, Kabacik

W przedostatniej kolejce juniorzy młodsi B1 wygrali 8:1 ze Spartą Lubliniec. Worek z bramkami otworzył się w 2. minucie pojedynku. Wówczas zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mikołaj Kasprzycki. Niespodziewanie jednak trafienie naszego zespołu spotkało się z odpowiedzią gospodarzy.

W dalszej części gry w nasze poczynania wkradło się sporo niedokładności i momentami zbyt szybko chcieliśmy przedostać się pod bramkę przeciwnika, co napędzało tylko graczy Sparty – opowiada trener Karol Pikoń. – W 10. minucie wyrównali gospodarze, którzy zaskoczyli Frukacza stojącego na piątym metrze podczas ustawiania muru.

Nasi piłkarze prowadzili grę, natomiast gospodarze szukali okazji do kontrataków, co potwierdza szkoleniowiec naszych juniorów:

– Po wyrównania gra stała się szarpana, przeciwnik ofiarnie bronił i szukał nielicznych okazji do kontrataku. Bramkę strzelił przed przerwą wracający po długiej kontuzji Błachowicz. Druga połowa nie pozostawiła już złudzeń, która drużyna zdobędzie 3 punkty. Już za tydzień ostatnia kolejka w której powalczymy o fotel lidera z Zagłębiem Sosnowiec.

Mecz na szczycie II ligi wojewódzkiej odbędzie się w Sosnowcu w sobotę o godzinie 10:00.

I liga wojewódzka B2 – junior młodszy (12.11.2022)

UKS Akademia 2012 Jaworzno – Skra Częstochowa 2:1

Niestety na tarczy wrócili z Jaworzna nasi juniorzy młodsi. Po zaciętym pojedynku 2:1 triumfowali gospodarze, dzięki czemu zrównali się z naszym zespołem w tabeli rozgrywek. Pomimo lepszego stosunku bramek, w związku z wygraną w bezpośrednim pojedynku to UKS Akademia 2012, uplasowała się jednak oczko wyżej – na czwartej lokacie.

II liga wojewódzka C1 – trampkarz, gr. płn (11.11.2022)

W Święto Niepodległości na boisko w Łazach wybiegli trampkarze C1, którzy rozgromili UKS Jedynkę 6:0. Zwycięstwem tym potwierdzili swoją dominację i postawili ostateczną pieczęć na awansie do I ligi.

I liga wojewódzka C2 – trampkarz (11.11.2022)

Ostatni mecz sezonu mają za sobą również trampkarze, którzy ulegli najlepszemu zespołowi rozgrywek – Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:3. Warto jednak zwrócić uwagę i podkreślić, że celem przyświecającym sztabowi trampkarzy, jest indywidualny rozwój zawodników i na tym skupiają się zarówno trenerzy jak i zawodnicy.

II liga wojewódzka D1 – młodzik, gr. płn (12.11.2022)

Zarówno Piast Gliwice jak i Skra podzieliły się punktami w meczu zamykającym rundę jesienną bieżącego sezonu (2:2). Oznacza to, że młodzicy ekstraklasowego Piasta zajęli ostatnie miejsce w tabeli grupy północnej II ligi.

Copy link
Powered by Social Snap