Jan Flak: Wiosna będzie zdecydowanie lepsza

W sobotnim spotkaniu z Ruchem Chorzów z bardzo dobrej strony zaprezentował się prawy wahadłowy naszego zespołu, Jan Flak. Młody zawodnik znacząco rozwinął się na przestrzeni minionej rundy i coraz częściej występuje w podstawowym składzie Skry Częstochowa.

Flak dołączył do Skry przed startem bieżącego sezonu – na zasadzie wypożyczenia z Górnika Zabrze. W minionej kampanii regularnie występował w Wiśle Puławy, zdobywając doświadczenie na drugoligowym poziomie. Na zapleczu ekstraklasy czuje się jednak równie dobrze, choć trzeba przyznać, że na początku zmagał się pewnymi problemami zdrowotnymi i ominął kilka spotkań.

Gdy wyleczył uraz, coraz częściej pojawiał się na boisku i zademonstrował oznaki prawdziwego potencjału. W sobotnim meczu z Ruchem odegrał bardzo ważną rolę przy bramce Adama Olejnika. Jan Flak w świetnym stylu wygrał pojedynek na prawej stronie i inteligentnie wystawił piłkę naszemu środkowemu pomocnikowi.

Po meczu młody zawodnik przyznawał jednak, że jest nieco rozczarowany ostatecznym rezultatem: – Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. Po ostatnim gwizdku czujemy duży niedosyt. Szkoda, że nie dowieźliśmy prowadzenia do końca – przyznawał bezpośrednio po zakończeniu meczu. Spotkanie z Ruchem w pewnym stopniu było dla niego wyjątkowe, wszak będąc wychowankiem Górnika Zabrze, rywalizację „Niebieskimi” zawsze traktował szczególnie: – Wiadomo, że zawsze – obojętnie w jakim klubie jestem – mecze z Ruchem to dla mnie takie małe derby i na pewno dałem dzisiaj „z wątroby” – podkreślał zawodnik Skry Częstochowa.

Jan Flak z optymizmem patrzy w przyszłość i twierdzi, ze gra naszego zespołu wiosną będzie wyglądała lepiej: – Myślę, że wiosna będzie zdecydowanie lepsza. Po dzisiejszym meczu widzimy, że żaden zespół nie jest dla nas nieosiągalny. Powrót do nas, na „Loretę”, na pewno nam pomoże – zakończył dynamiczny defensor Skry Częstochowa.

Można postawić tezę, że jeśli Jan Flak dalej będzie rozwijał się w takim tempie, to na wiosnę może być bardzo ważnym punktem podstawowej jedenastki zespołu Jakuba Dziółki.

Copy link
Powered by Social Snap