Porażka w Boronowie

Rezerwy Skry przegrały 0:1 z Jednością Boronów w meczu 14. kolejki klasy okręgowej. Jedyna bramka dla gospodarzy padła po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Po tym meczu Skra II zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Jedność Boronów to drużyna nieobliczalna, która lepsze spotkania przeplata słabszymi. Niestety w sobotnie popołudnie okazała się skuteczniejsza od młodego zespołu Skry II, wygrywając 1:0 po bramce, która padła ze stałego fragmentu gry ledwie sto dwadzieścia sekund po rozpoczęciu drugiej połowy.

Po tej bramce rywal zamknął się w polu karnym i groźnie kontrował, a my nie potrafiliśmy sforsować takich zasieków. Do tego doszła kontrowersyjna sytuacja z faulem na Krawczyku w polu karnym. Nie wiadomo dlaczego sędzia nakazał rzut wolny z linii, gdzie przewinienie ewidentnie odbyło się w polu karnym – relacjonuje trener naszych rezerw, Tomasz Szymczak.

Pamiętajmy, że nasz zespół jest bardzo młody. Czego zatem – oprócz doświadczenia, brakuje mu, aby regularnie punktować na poziomie klasy okręgowej?

Czasami brakuje nam umiejętności, czasami wzrostu, a czasami kilogramów w kluczowych momentach, przez co nie punktujemy tak jak sobie zakładamy – tłumaczy szkoleniowiec naszego drugiego zespołu. – Do tego mamy jakiego pecha w sytuacjach bramkowych, gdyż obrońcy drużyn przeciwnych wybijają nam piłki z linii lub też bronią w niesamowity sposób, a nam zawsze przeciwnik, mówiąc kolokwialnie – „wciśnie” w zamieszaniu w polu karnym.

Sytuacja w tabeli klasy okręgowej jest bardzo ciekawa. Co prawda prowadzący Znicz Kłobuck ma już osiem oczek przewagi nad wiceliderem z Żarek, ale trzecią i dwunastą ekipę tabeli dzielą zaledwie… cztery punkty. To zwiastuje nam spore emocje na wiosnę. Póki co Skra II plasuje się na szóstej pozycji. Do końca rundy jesiennej pozostał tylko jeden mecz – z Wartą Kamieńskie Młyny.

Tak młoda drużyna na pewno będzie nabierała doświadczenia z każdym meczem i choć wynikowo może minimalnie przegrywamy, to nasza gra wygląda dużo lepiej niż nasze ostatnie wyniki. Mam nadzieję, że udanie zakończymy tę rundę w ostatnim naszym spotkaniu w sobotę w Kamieńskich Młynach – kończy Tomasz Szymczak.

Jedność Boronów – Skra II Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 Michna (47’)

Jedność Boronów: Sier – P. Bryś, Cuglewski, Fraj (46’ Świtała), Frania, Godecki (87’ Najgebauer), Gatys, Kowalikowski (65’ D. Bryś), Kucharczyk (75’ Bąk), Michna (90’ Kubieniec), Ślęzak

Skra II Częstochowa: Rosiak – Kołodziejczyk, Kostro (46’ Weżgowiec), Kowalski, Krawczyk, Merta, Nicer (60’ Żakowski), Serwaciński, Sitek (55’ Waluda), Sławuta, Żurawski (84’ Matyja)

Copy link
Powered by Social Snap