Ze Śląskiem Wrocław w 1/16 Pucharu Polski

Poznaliśmy rywala, z którym nasze piłkarki zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Polski. Skra Ladies w kolejnym etapie walki o pucharowe trofeum podejmie zespół Śląska Wrocław. Mecz odbędzie się w ostatni weekend listopada.

W czwartek w samo południe rozlosowano pary 1/16 finału Pucharu Polski. Los skojarzył Skrę Ladies z ekstraligowym Śląskiem Wrocław. Co ciekawe pomimo różnicy klas nie jest to dla naszej drużyny rywal zupełnie nieznany. Obie drużyny spotkały się kilkanaście dni temu w meczu towarzyskim, w którym górą okazały się piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska.

W meczu kończącym piłkarską jesień nie będzie to jednak miało żadnego znaczenia, ponieważ pucharowa rywalizacja rządzi się swoimi prawami. Chociaż Śląsk to drużyna z medalowymi aspiracjami nasze Panie na pewno podejdą do tego meczu w pełni zmotywowane. Podopieczne Patryka Mrugacza wielokrotnie udowodniły, że stać je na bardzo dużo. Come back w poprzedniej rundzie PP w Krakowie i odwrócenie wyniku 1:3 na 4:3, jest tego najlepszym przykładem.

Zawodniczki Śląska w poprzedniej rundzie Pucharu Polski gładko pokonały rezerwy Medyka Polomarketu Konin 8:1. Jesteśmy przekonani, że z Ladies tak łatwo już nie będzie. A o tym, kto awansuje do zaplanowanej na wiosnę kolejnej rundy Pucharu Polski, dowiemy się w ostatni weekend listopada (26/27.11). Gospodarzem pojedynku będzie Skra Ladies.

Pary 1/16 finału Pucharu Polski:

Rolnik Głogówek – Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Una-Trans Stare Oborzyska – AZS UJ II Kraków

Pogoń Szczecin – Sportis KKP Bydgoszcz

Sportis KKP II Bydgoszcz – Czarni Antrans Sosnowiec

Pogoń Zduńska Wola/UKS Ząbkovia Ząbki – Stomilanki Olsztyn

KS SWD II Wodzisław Śląski – LFA Szczecin

UKS Olimp Loczki Wyszków – AZS UJ Kraków

Checz Gdynia – Pogoń Dekpol Tczew

Unia Opole – AP Orlen Gdańsk

Respekt Myślenice – UKS 3 Weronica Staszkówka/Jelna

KSP II Kielce – Górnik Łęczna

Pogoń Gościniec Nad Wisłą Tczew – UKS SMS II Łódź

Medyk Polomarket Konin – TMS SMS Łódź

Resovia II Rzeszów – Rekord Bielsko-Biała

Skra Ladies Częstochowa – Śląsk Wrocław

Górnik II Łęczna – 1 KS Ślęza Wrocław

Copy link
Powered by Social Snap