W sobotę sparing z Koroną Kielce

Już w sobotę w stolicy województwa świętokrzyskiego nasza drużyna rozegra sparing z Koroną Kielce. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12.00. Spotkanie będzie zamknięte dla publiczności oraz przedstawicieli mediów.

Rywal, z którym zmierzymy się w reprezentacyjnej przerwie to tegoroczny beniaminek ekstraklasy. Korona awansowała na najwyższy szczebel rozrywkowy w kraju pokonując w czerwcowym finale baraży zespół Chrobrego Głogów. W bieżącym sezonie zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego prezentują się z niezłej strony i choć wiele wskazuje na to, że mogą uwikłać się w walkę o utrzymanie, to w chwili obecnej plasują się na 15. miejscu w ligowej tabeli.

„Koroniarze” zdążyli rozegrać już kilka bardzo dobrych spotkań. Wspomnieć należy chociażby ich zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław (3:1) czy remis z warszawską Legią (1:1).

Sobotnia konfrontacja z zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju wydaje się zatem doskonałym sprawdzianem dla podopiecznych Jakuba Dziółki. Piłkarze naszej drużyny będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle drużyny, która regularnie rywalizuje z najlepszymi w kraju. Ponadto szkoleniowiec Skry Częstochowa będzie mógł przetestować różne rozwiązania taktyczne w warunkach meczowych – pod kątem kolejnych ligowych spotkań.

Starcie z Koroną Kielce będzie także dobrą okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności w szerszym wymiarze czasowym dla zawodników, którzy grają nieco mniej. Kadra naszego zespołu jest bardzo szeroka. Mocna rywalizacja o miejsce w składzie toczy się na każdej pozycji, a w związku z tym, sobotnie spotkanie może mieć duże znaczenie dla graczy, którzy walczą o obecność w wyjściowej jedenastce Skry Częstochowa.

Możemy się spodziewać, że nasi piłkarze do spotkania z Koroną Kielce podejdą bardzo ambitnie i z pewnością zrobią wszystko, by napsuć sporo krwi rywalom z ekstraklasy. We wczorajszej rozmowie mówił o tym chociażby trener Jakub Dziółka: W sobotę mamy dobry sprawdzian z Koroną Kielce. Nie będzie kilku zawodników, ale z pewnością Ci, którzy zagrają, dadzą z siebie sto procent, bo zaangażowania w trening i w mecze nie można naszym piłkarzom odmówić. Cechy wolicjonalne są na wysokim poziomie – podkreślał szkoleniowiec naszej ekipy.

Na koniec warto przypomnieć, iż przed startem bieżącego sezonu w jednym ze sparingów również mierzyliśmy się z Koroną Kielce. Wówczas pokonaliśmy Złocisto – Krwistych 1:0, lecz należy pamiętać, iż w sobotę wynik z pewnością nie będzie kwestią priorytetową.

Copy link
Powered by Social Snap