Ladies podejmują ekstraligowe wyzwanie

W najbliższą sobotę piłkarki Skry Ladies rozegrają pierwszy z dwóch zaplanowanych w okresie ligowej przerwy meczów towarzyskich. Podopieczne Patryka Mrugacza udadzą się w sobotę do Sosnowca na mecz sparingowy z tamtejszymi Czarnymi.

Piłkarki Skry Ladies nie próżnują w czasie ligowej przerwy. Sztab szkoleniowy naszej drużyny dba o to, by zawodniczki Skry nie wypadły z meczowego rytmu i w okresie przerwy od zmagań o ligowe punkty zapewnił im dwa niezwykle interesujące pojedynki z ekstraligowymi rywalkami.

Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę. Ladies wyjadą wówczas do Sosnowca, by sprawdzić się na tle trzynastokrotnych mistrzyń Polski, które dzierżą Puchar Polski z sezonu 2021/22 – de facto również, co ciekawe, zdobyty po raz trzynasty w historii klubu.

Bieżąca kampania może nie układa się po myśli piłkarek z Sosnowca, jednak trzeba pamiętać, że to dopiero początek wyścigu o miano najlepszej kobiecej ekipy w kraju. Czarni, plasują się obecnie na szóstym miejscu w tabeli, a do wicelidera tracą ledwie trzy punkty.

Warto zwrócić uwagę, że sosnowiczanki straciły najmniej bramek ze wszystkich zespołów walczących o medale mistrzostw Polski! Defensywę Czarnych zdołały sforsować wyłącznie zespoły z Katowic (0:1) i Łodzi (0:2).

Oznacza to, że nasze piłkarki czeka nie lada wyzwanie. Gra z tak dobrze zorganizowaną formacją obronną może przynieść same korzyści naszemu zespołowi, któremu w tym sezonie brakuje nieco finalizacji. Oczywiście ostatnie zwycięstwo nad Checz Marcusem Gdynia pozwala wierzyć, że i ten problem ekipa z Loretańskiej rozwiązała, jednak gra z tak utytułowaną i renomowaną drużyną jak nasz sobotni rywal z pewnością pozwoli piłkarkom Ladies wejść na jeszcze wyższy poziom.

Sobotni mecz z Czarnymi Sosnowiec odbędzie się o godzinie 11:30 w Sosnowcu.

Copy link
Powered by Social Snap