Szymon Michalski zdobywa kluczową bramkę dla reprezentacji Polski U – 19!

Szymon Michalski rozegrał pełne 90 minut w starciu reprezentacji Polski U – 19. Biało – Czerwoni zmierzyli się z Bośnią i Hercegowiną w meczu pierwszej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy. Środkowy obrońca Skry Częstochowa zdobył kluczową bramkę na 2:0, tym samym ustalając wynik spotkania!

Polacy wyszli na dzisiejszy mecz w ustawieniu z trójką środkowych defensorów. Michalski pełnił funkcję centralnego stopera i śmiało można stwierdzić, iż był prawdziwym liderem defensywy zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza. Wystrzegał się błędów, doskonale pracował w destrukcji i gwarantował prawdziwą pewność w kolejnych interwencjach.

Wyprowadzając piłkę, często wybierał bezpieczniejsze rozwiązania – wszak zadania związane z rozegraniem przejmowali raczej skrajni stoperzy – natomiast należy zauważyć, iż w momentach, w których zdecydował się podjąć ryzyko, drużyna zyskiwała bardzo wiele. Warto przytoczyć chociażby sytuację z 81. minuty, kiedy świetnym podaniem, między dwoma zawodnikami, uruchomił Kacpra Urbańskiego. Dzięki zagraniu Szymona Michalskiego środkowy pomocnik Bolonii znalazł się w świetnej pozycji do oddania strzału i był bliski pokonania bośniackiego golkipera.

W pierwszej połowie reprezentacja Polski kreowała znacznie więcej sytuacji. Przewaga Biało – Czerwonych udokumentowana została trafieniem Mateusza Kowalczyka. W drugiej części Polacy również stworzyli kilka świetnych okazji, lecz należy zauważyć, iż Bośniacy znacznie częściej niż w pierwszej odsłonie zagrażali bramce Oliviera Zycha.

W trudnym, kluczowym dla reprezentacji momencie Szymon Michalski doskonale odnalazł się w polu karnym i strzałem lewą nogą z okolic jedenastego metra pokonał bramkarza rywali!

Środkowy obrońca naszego zespołu rozegrał świetne spotkanie i z pewnością może być w pełni zadowolony ze swojego występu.

W najbliższych dniach Szymon Michalski weźmie udział w kolejnych międzypaństwowych spotkaniach, wszak w już w sobotę kadra U – 19 zmierzy się z Estonią, a 27 – ego września zakończy zmagania w grupie eliminacyjnej spotkaniem z reprezentacją Włoch!

Copy link
Powered by Social Snap