Być lepszym z dnia na dzień – rozmowa z Zofią Dubiel

15-letnia Zofia Dubiel w minioną sobotę zanotowała swoje premierowe trafienie w barwach pierwszoligowej Skry Ladies. Po meczu porozmawialiśmy z najmłodszą autorką bramki w historii Ladies o uczuciu jakie jej towarzyszyło, gdy piłka zatrzepotała w siatce, o tym jak pogodzić grę w klubie z grą w reprezentacji oraz o jej planach na najbliższe miesiące.

Zaliczyłaś premierowe trafienie w pierwszej drużynie Skry. Jakie to uczucie?

Tak, udało mi się to zrobić w sobotnim meczu. Bardzo się ucieszyłam, że dziewczyny pozwoliły mi podejść do tego karnego. Uczucie jak uczucie, szkoda, że w takich okolicznościach, ale każda bramka cieszy, a szczególnie ta pierwsza w seniorskiej drużynie Skry Ladies.

Ta bramka ma chyba słodko-gorzki smak, bo niestety nie udało się wam wywieźć punktów z Bielawy…

Niestety nie tym razem, ale gramy dalej. Wszystko jeszcze przed nami.

Czujecie pewnie spory niedosyt. Po raz kolejny przeważacie na boisku, prowadzicie grę, a jednak nie przekłada się to na punkty…

Dokładnie tak. Kolejny raz prowadzimy grę i to nie pod nami są trzy punkty. Ale to kolejne dobre doświadczenie i wiemy nad czym trzeba pracować na treningach.

Równolegle z karierą klubową z powodzeniem rozwijasz swoją karierę reprezentacyjną. Czy gra z orłem na piersi ma dla Ciebie jakieś szczególne znaczenie?

Od małego marzyłam o tym, żeby grać z orzełkiem na piersi. Cieszę się, że już w tym wieku mam szansę reprezentować kraj i spełniać swoje marzenia. Ma to dla mnie ogromne znaczenie i chcę pokazać, że to nie jest przypadek.

Treningi, mecze ligowe, spotkania międzynarodowe, zgrupowania, wyjazdy… Ciężko takiej młodej zawodniczce jak Ty pogodzić grę w klubie z grą w kadrze? Otrzymałaś niedawno kolejne powołanie do reprezentacji U-17 i czasu na odpoczynek jest niewiele.

Są „ciężary”, ale staram się jak tylko mogę pokazywać z dobrej strony zarówno w kadrze jak i w klubie.

Powiedz mi na koniec jakie masz cele na ten sezon?

Moim celem zawsze jest bycie lepszym z dnia na dzień i dążenie na sam szczyt. Jeśli chodzi o drużynę, to jak najwyższe miejsce w tabeli oraz jak najwięcej zwycięstw. Chcę pomagać drużynie i przy tym dobrze się bawić.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Copy link
Powered by Social Snap