Bramka Dubiel w narodowych barwach!

Zofia Dubiel zanotowała trafienie w meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-17 z Estonią. Tym samym przyłożyła cegiełkę do efektownego zwycięstwa naszej kadry 6:0.

Kobieca reprezentacja Polski U-17 przebywała w ostatnich dniach w Tallinie. W stolicy Estonii dwukrotnie zmierzyła się z reprezentacją tego kraju. Niebagatelną rolę w obu spotkaniach odegrała nasza piłkarka – Zofia Dubiel.

Pierwszy pojedynek odbył się w sobotę, 3 września na stadionie TNTK. Biało-czerwone jako pierwsze trafiły do siatki rywalek, ale gospodynie zdołały odpowiedzieć. Drużyna, prowadzona przez Marcina Kasprowicza, przechyliła jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę w 70. minucie. Nasza zawodniczka – Zofia Dubiel, zagrała w wyjściowej jedenastce i zagrała 77 minut.

Estonia U-17 – Polska U-17 1:2 (1:1)

0:1 Gutowska, 1:1 Grutop, 1:2 Henning

W drugim spotkaniu, które odbyło się w poniedziałkowe (05.09.2022) przedpołudnie reprezentantki Polski ani na moment nie pozwoliły dojść do głosu drużynie Estonii, która wykazała się wyjątkową gościnnością. Polki triumfowały 6:0, a jedną z bramek zdobyła właśnie Dubiel.

Estonia U-17 – Polska U-17 0:6

0:1 Kuprowska, 0:2 Gliszczyńska, 0:3 Dubiel, 0:4 Musiałowska, 0:5 Jagodzińska, 0:6 Smirnova (sam.)

Przypomnijmy, że osiągnięcie reprezentującej na co dzień Skrę Zofii Dubiel, ma szczególną wartość, ponieważ urodzona w 2007 roku zawodniczka dopiero niedawno – ze względu na regulamin – zadebiutowała w barwach Skry, a w kadrze U-17 mierzyć musi się ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

Copy link
Powered by Social Snap