Piłkarka Skry powołana do reprezentacji Ukrainy

Tatiana Kitaeva została powołana do kadry Ukrainy na dwa ostatnie mecze eliminacyjne mistrzostw świata. 26-letnia zawodniczka Skry wesprze swoją drużynę narodową w spotkaniach z Wyspami Owczymi oraz Hiszpanią.

Tatiana Kitaeva do Skry Ladies dołączyła krótko przed inauguracyjną kolejką pierwszoligowych rozgrywek. Już wtedy miała na koncie 23 występy w reprezentacji narodowej Ukrainy. W najbliższych dniach jej licznik może dobić już do 25 występów, bowiem nasza zawodniczka powołana została na dwa najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata, w których kadra Ukrainy zmierzy się z Wyspami Owczymi (2 września) oraz Hiszpanią (6 września).

O ile w pojedynku z Wyspami Owczymi Ukrainki są zdecydowanymi faworytkami, o tyle starcie z Hiszpanią będzie dla nich nie lada wyzwaniem. Hiszpanki w sześciu dotychczasowych meczach nie straciły jeszcze gola, natomiast aż 45 razy trafiały do bramek rywalek!

Tabela grupy B:

1. Hiszpania 6 18 45-0

2. Szkocja 7 13 16-13

3. Węgry 7 9 19-16

4. Ukraina 6 7 9-15

5. Wyspy Owcze 6 0 2-47

Naszej piłkarce gratulujemy i życzymy powodzenia w najbliższych spotkaniach międzynarodowych!

Źródło: uaf.ua