Rezerwy wygrywają na trudnym terenie w Konopiskach

Rezerwy Skry pokonały 3:1 zespół Lotu Konopiska w drugiej kolejce klasy okręgowej. Chociaż do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0, rewelacyjne wejście w drugą połowę oraz konsekwencja w grze pozwoliły naszym młodym piłkarzom cieszyć się z trzech punktów.

Świetny początek rundy jesiennej notują piłkarze naszego drugiego zespołu. Po efektownym zwycięstwie ze Spartą Lubliniec na inaugurację rozgrywek z sobotniego meczu w Konopiskach Skra II również wraca z tarczą.

Wygraliśmy kolejne spotkanie na trudnym terenie w Konopiskach – zauważa trener naszych rezerw, Tomasz Szymczak.

Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Pomimo optycznej przewagi, jaką posiadał nasz zespół i kilku dogodnych sytuacji bramkowych, to goście objęli prowadzenie. Dosłownie w ostatniej minucie pierwszych trzech kwadransów po bardzo wątpliwym rzucie karnym gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga połowa to prawdziwe wejście smoka w wykonaniu naszych młodych zawodników.

Już na początku drugiej połowy w ciągu trzech minut strzelamy dwie bramki – opowiada trener Szymczak. – Najpierw po podaniu Niedzielskiego do remisu doprowadza Sitek, sprytnym strzałem w długi róg, natomiast na 2:1 strzela Nicer po podaniu Weżgowca. W tym momencie gra bardziej się wyrównała, ale w 65. minucie Niedzielski wykorzystuje prostopadłe podanie od Serwacińskiego i w sytuacji sam na sam strzela na 3:1.

Chociaż do końcowego gwizdka obie strony miały swoje okazje, wynik nie uległ już zmianie i trzy duże oczka wróciły do Częstochowy.

Graliśmy niezłe spotkanie, dłuższymi fragmentami byliśmy stroną dominującą i choć na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1 – w naszej opinii bardzo niesprawiedliwym, to po przerwie zespół pokazał charakter w bardzo trudnym momencie i chłopcy zareagowali dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy – mówi szkoleniowiec Skry II. – Myślę, że kolejne cenne doświadczenie za nami. Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa, ale patrzymy już na następne trudne spotkanie, jakie niewątpliwie czeka nas w Krzepicach.

Wspomniane spotkanie w Krzepicach zaplanowane jest na 27 sierpnia. Wcześniej, bo w środę młodzi Skrzacy mieli podjąć na własnym terenie Czarnych Starcza, ale spotkanie to zostało kilka dni temu przełożone na 7 września.

Lot Konopiska – Skra II Częstochowa 1:3 (1:0)

Bramki dla Skry: 1:1 Sitek, 1:2 Nicer, 1:3 Niedzielski

Skra II Częstochowa: Rosiak – Słąwuta, Kowalski, Rydz, Kielan, Serwaciński (89’ Ślemp), Nicer (63’ Żakowski), Niedzielski, Merta (30’ Sitek), Weżgowiec (65’ Matyja), Krawczyk

Copy link
Powered by Social Snap