Wrócić na właściwe tory – zapowiedź meczu wyjazdowego Skry Ladies

Po falstarcie na inaugurację sezonu piłkarki Skry Ladies są zmotywowane, by w drugiej kolejce pierwszoligowych rozgrywek zapisać na swoim koncie trzy punkty. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, bowiem przyjdzie im się mierzyć z rezerwami mistrzyń Polski – UKS-em SMS-em II Łódź.

Niedzielna premiera ligowa zdecydowanie nie poszła po myśli naszych piłkarek. Trzeba mieć oczywiście na uwadze, że mecz ze Stomilankami był pierwszym spotkaniem naszej drużyny po sporych zmianach do jakich doszło po zakończeniu poprzednich rozgrywek. Mamy pewność, że po wyciągnięciu odpowiednich wniosków nasze Panie przystąpią do rywalizacji z łodziankami pozytywnie naładowane.

Nie ma co ukrywać, że mentalnie mocno odczuliśmy spotkanie ze Stomilankami – przyznaje trener Patryk Mrugacz. – Zamknęliśmy je jednak przed wtorkowym treningiem analizą naszych poczynań i rozpoczęliśmy przygotowania do spotkania w Łodzi. W zespole widać dużą energię, którą chcemy przekuć w bardzo dobre spotkanie w Łodzi.

O sferę mentalną naszych Ladies możemy być zatem spokojni, ale zadanie jakie je czeka z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że możemy spodziewać się u rywalek wzmocnień z ekstraligowej kadry, to trudno powiedzieć coś więcej o przeciwniczkach, ponieważ mecz ze Skrą będzie dla SMS-u ligową inauguracją. Wszystko z powodu zamieszania z Tarnovią Tarnów. Jeszcze kilka dni temu wydany został komunikat, w którym przekazano iż w 1 lidze rywalizować będzie jedenaście zespołów, bez wspomnianej Tarnovii. Tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że w miejsce tego zespołu pojawi się inny klub. Nasze Panie mają jeszcze kilka tygodni do wpisanego w pierwotny terminarz spotkania z Tarnovią, więc do tego czasu wszystko powinno się wyjaśnić.

Wróćmy jednak do pojedynku z UKS-em SMS-em II Łódź. Patrząc na krótką historię pierwszoligowych potyczek nie sposób nie zauważyć, że posiadamy zdecydowanie korzystniejszy bilans. Jesienią wygraliśmy w Łodzi 2:1, a wiosną na „Lorecie” powtórzyliśmy ten rezultat. W sobotnie południe historia nie będzie miała jednak żadnego znaczenia. Naprzeciw siebie staną bowiem dwie drużyny, których celem będą trzy punkty. Kto wyjdzie z tego starcia jako zwycięzca? My trzymamy kciuki za nasze Panie!

UKS SMS II Łódź – Skra Ladies Częstochowa, 20.08.2022 (sobota), g. 12:00

Pozostałe pary 2 kolejki 1 ligi 2022/2023:

Bielawianka Bielawa – Checz Marcus Gdynia

Polonia Środa Wielkopolska – Resovia Rzeszów

SWD Wodzisław Śląski – Rekord Bielsko-Biała

Stomilanki Olsztyn – UKS 3 Weronica Staszkówka/Jelna

UKS Ząbkovia Ząbki – pauzuje

Na takie obrazki liczymy w sobotę w samo południe