Zofia Dubiel powołana do kadry narodowej U-17

Reprezentantka pierwszoligowej Skry Ladies, 15-letnia Zofia Dubiel, została powołana na zgrupowanie kadry narodowej kobiet U-17. Nasza zawodniczka weźmie udział w dwóch meczach reprezentacji w estońskim Tallinie.

Niegdyś Tallin był jednym z najważniejszych ośrodków targowych Europy północnej, o czym świadczy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Stare Miasto. Obecnie ta niemal 400-tysięczna stolica Estonii zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu najbardziej inteligentnych miast świata, stanowiąc również najważniejszy estoński ośrodek sportowy. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj dwa towarzyskie spotkania z reprezentacją Estonii rozegra na początku września kobieca kadra Polski U-17.

Mecze z Estonią zaplanowano na 3 oraz 5 września. Trener reprezentacji do lat 17 powołał na te spotkania 22 piłkarki. W wąskim gronie znalazło się miejsce dla zaledwie 15-letniej Zofii Dubiel, która przed sezonem podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt w swojej karierze, wzmacniając szeregi pierwszoligowej Skry Ladies. O potencjale naszej zawodniczki świadczy fakt, iż już w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu zadebiutowała w barwach Ladies.

Dodajmy, iż zgrupowanie, w ramach którego odbędą się dwa mecze w stolicy Estonii, rozpocznie się 28 sierpnia w Pruszkowie i potrwa do 6 września.

Naszej piłkarce gratulujemy!