Młodzież Skry II zaprasza na premierowy mecz

Piłkarze rezerw naszego zespołu w sobotnie przedpołudnie zainaugurują nowy sezon Klasy Okręgowej. Pierwszym rywalem Skry II w grze o punkty będzie ekipa Sparty Lubliniec. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11.

W ubiegłym sezonie rezerwy naszej drużyny napsuły krwi faworyzowanej Victorii i gdyby nie słabszy początek rundy wiosennej, kto wie czy nie pokusiłyby się o awans do IV ligi. To już jednak historia. Nasz zespół w międzysezonowej przerwie uległ znacznym przemeblowaniom, a w tym momencie w jego szeregach znajdują się przede wszystkim bardzo młodzi, szesnasto-, bądź siedemnastoletni zawodnicy. Oznacza to, że filozofia szkolenia oraz funkcjonowania drugiej drużyny jest podtrzymana – przede wszystkim rozwój indywidualny młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile pierwszej drużyny.

Więcej na temat zmian oraz o filozofii szkolenia opowiedział nam trener Tomasz Szymczak, a rozmowę z naszym szkoleniowcem przeczytacie już dzisiaj o godzinie 17:00 na naszej stronie. Zanim jednak sprawdzimy co ma do powiedzenia przed startem sezonu trener Szymczak, przyjrzyjmy się ekipie z Lublińca, z którą przyjdzie nam się już jutro zmierzyć.

Sparta to beniaminek Klasy Okręgowej. W ubiegłym sezonie rywalizowała w lublinieckiej A-klasie, a premię w postaci awansu odebrała dopiero po rozstrzygnięciu na swoją korzyść barażu z Piastem Przyrów (3:1). W całym sezonie ustąpić musiała bowiem miejsca rewelacyjnej Warcie Kamieńskie Młyny.

Więcej o naszych tegorocznych rywalach przeczytacie tutaj:

Mecze sparingowe pokazały, że Sparta ma jeszcze sporo do nadrobienia, ale nie jest wykluczone, że wszystkie niedociągnięcia udało się już poprawić. Oznaczałoby to, że w sobotnie przedpołudnie czeka nas niezwykle interesujący pojedynek.

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych młodych chłopców w bojach ze starszymi rywalami.

Początek spotkania rozgrywanego na stadionie przy ulicy Loretańskiej zaplanowano na godzinę 11:00. Wstęp będzie możliwy po zakupieniu biletów w cenie 8 złotych (bilet normalny) oraz 6 złotych (ulgowy).