Konferencja po meczu z Bruk-Betem

W kolejnym meczu Fortuna 1 Ligi, pomimo dobrej postawy, nasi piłkarze musieli uznać wyższość zespołu z Niecieczy. Jakie nastroje panowały po obu stronach po zakończonym spotkaniu i jak niedzielny pojedynek wyglądał oczami trenerów obu zespołów? Zapraszamy na zapis pomeczowej konferencji prasowej.

Radoslav Latal, trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza:

Bardzo chcieliśmy zmazać plamę po ostatnim meczu, w którym zagraliśmy bardzo źle. Myślę, że z wyniku jesteśmy zadowoleni. Co prawda zdarzały nam się błędy, nad którymi musimy popracować, ale myślę, że jesteśmy zadowoleni z tego meczu i z tego, że zdobyliśmy trzy punkty. W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze w obronie, co jest dla nas najważniejsze. W drugiej połowie gra się wyrównała. Po tym jak zdobyliśmy drugą bramkę skupiliśmy się na grze z kontry i mogliśmy zdobyć więcej bramek. Cieszę się z trzech punktów i teraz skupiamy się już na najbliższym meczu u siebie z Chrobrym Głogów.

Jakub Dziółka, trener Skry Częstochowa:

Zdawaliśmy sobie sprawę, że przyjdzie nam grać z bardzo trudnym i bardzo dobrym przeciwnikiem. Nie chcieliśmy grać w tym meczu zachowawczo, tylko wysoko podchodzić do budowy Termaliki i zabierać piłki. Wiele takich fragmentów w pierwszej połowie było i mieliśmy dwie swoje bardzo dobre, stuprocentowe sytuacje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Jeśli takich okazji nie będziemy wykorzystywać trudno będzie nam wygrywać mecze, szczególnie z rywalem o takiej jakości. Na pewno bramki, które straciliśmy, nie wynikały z tak dobrych sytuacji jakie przeciwnik stworzył przy wyniku 2:0, ale mogliśmy ich uniknąć. Powinniśmy „dać” przynajmniej jedną bramkę w pierwszej połowie, bo w drugiej części gry Adam Mesjasz miał dobrą sytuację i nie trafił czysto w piłkę. Byliśmy ubodzy dzisiaj w te bramki, co spowodowało, że przegraliśmy mecz. Tak jak powiedziałem będziemy ciężko pracować na punkty i zwycięstwa i musimy być tego świadomi.

Takie mecze jak ten dzisiejszy doświadczają piłkarzy. Mamy tak na dobrą sprawę dwa dni na regenerację i gramy – myślę, że podobny mecz – z Podbeskidziem. Jeśli chodzi o zmiany w składzie, to nasza kadra jest szeroka. Są w niej młodzi piłkarze wypożyczeni z klubów ekstraklasowych, którzy dobrze pracują i czekają na swoje minuty. Dzisiaj zadecydowaliśmy o pewnych zmianach, bo mamy świadomość, że gramy mecz w środę i sobotę, więc wszyscy będą wykorzystani w maksymalnym dla siebie czasie.

Copy link
Powered by Social Snap