Przed nami starcie z Termalicą

W ramach 4. kolejki Fortuna 1 Ligi nasza ekipa zmierzy się Bruk – Bet Termalicą Nieciecza. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Bełchatowie. Pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Karskiego zaplanowany jest na godzinę 15.00.

Podopieczni trenera Jakuba Dziółki mają już za sobą trzy spotkania w bieżącej kampanii na zapleczu ekstraklasy. Zaczęli od wywiezienia istotnego punktu z gorącego terenu w Chorzowie, następnie pewnie pokonali Chojniczankę, a w ostatnim starciu ulegli Łódzkiemu Klubowi Sportowemu 1:2. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nawet w przegranym spotkaniu z minionego weekendu, zawodnicy Skry pokazali dużą jakość i wyklarowali wiele sytuacji podbramkowych. Z pewnością oczekują jednak od siebie jeszcze więcej, zwłaszcza w kontekście dobrego wejścia w mecz i szybkiego uzyskania kontroli na przebiegiem gry.

Wspominał o tym trener Jakub Dziółka podczas pomeczowej konferencji prasowej: Mecz był dla nas ciężki. Zakładaliśmy, że pierwsze trzydzieści minut będzie wyglądało inaczej. Dopiero utrata bramki i przerwa w grze (jej przyczyną było zachowanie kibiców ŁKS-u) spowodowała, że zagraliśmy tak, jak sobie zakładaliśmy przez cały tydzień. Stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji, byliśmy bardziej agresywni na połowie przeciwnika, dużo częściej przebywaliśmy na połowie rywala i po przerwie chcieliśmy to kontynuować. Absolutnie nie mieliśmy zamiaru kalkulować i grać zachowawczo na remis, tylko chcieliśmy wygrać ten mecz. W momencie, kiedy byliśmy na pewno równym rywalem dla ŁKS-u, straciliśmy bramkę na 1:2 – oceniał tuż po meczu szkoleniowiec Skry Częstochowa.

W pierwszych spotkaniach nasi piłkarze udowodnili, że są świetnie przygotowani do sezonu. Nowi gracze także bardzo dobrze wprowadzili się do drużyny, dzięki czemu już zdążyliśmy się przekonać, że będą stanowić prawdziwą wartość dodaną dla całego zespołu.

W niedzielnym starciu zabraknie jednak kapitana naszej drużyny, Piotra Noconia. Jeden z liderów Skry wciąż leczy kontuzję kolana i w kolejnych kilku meczach prawdopodobnie nie zobaczymy go na boisku. Z niecierpliwością czekamy na jego powrót, wszak wszyscy doskonale wiemy, jak dużą ofensywną jakość wnosi w szeregi naszej ekipy kreatywny ofensywny pomocnik.

Nasi rywale, Bruk – Bet Termalica Nieciecza, to spadkowicz z ekstraklasy, który pragnie szybko powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Po trzech spotkaniach zawodnicy z Podkarpacia zgromadzili na swoim koncie 4 punkty. Choć sezon rozpoczęli od pewnego zwycięstwa, to w kolejnych starciach zremisowali z GieKSą Katowice 3:3 i ulegli GKS-owi Tychy 0:2. Możemy się więc spodziewać, że niedzielnego popołudnia drużyna Radoslava Latala będzie chciała się zrehabilitować za porażkę z zespołem z Górnego Śląska.

Szkoleniowiec „Słoni” ma do dyspozycji wielu zawodników z potężnym, ekstraklasowym doświadczeniem. W ekipie z Podkarpacia nie brakuje indywidualności, które potrafią wpływać na losy meczów. Świetny początek sezonu notuje chociażby napastnik, Tomas Poznar. Partnerujący mu z przodu Muris Mesanović to zawodnik o uznanej na polskim rynku marce, który w zeszłym sezonie udowodnił, że stać go na dobrą postawę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

Warto wspomnieć, że barwy klubu z Niecieczy reprezentuje obecnie także były zawodnik Skry Częstochowa, Daniel Pietraszkiewicz. Dynamiczny skrzydłowy występował w naszym zespole w sezonie 2020/2021, a jego kapitalna gra w barażach znacząco przyczyniła się do awansu naszej drużyny na szczebel Fortuna 1 Ligi. W bieżącej kampanii Pietraszkiewicz zdobył już efektowną i niezwykle istotną w ostatecznym rozrachunku bramkę w starciu „Słoni” z GieKSą Katowice.

Podopieczni trenera Jakuba Dziółki niejednokrotnie już udowadniali, że potrafią zaskoczyć każdego przeciwnika na zapleczu ekstraklasy. Wierzymy, że podobnie będzie i tym razem. Możemy być pewni, że po raz kolejny powalczą o pełną pulę.

Wspierajcie naszą ekipę w niedzielnym spotkaniu i bądźcie razem z nami na Stadionie Miejskim w Bełchatowie!

***

Transmisję z niedzielnego meczu możecie śledzić wykupując PPV pod linkiem: skraczestochowa.statscore.com bądź inwestując w pakiet sportowy w aplikacji Polsat Box Go (https://bit.ly/PolsatBoxGoF1)

Copy link
Powered by Social Snap