Pola Lulkowska wzmocniła Skrę Ladies

Gorąco na dworze, gorąco również w gabinetach naszych prezesów. Efekty ich pracy są jednak widoczne i możemy zaprezentować Państwu kolejny transfer. Wzmocnieniem Skry Ladies przed zbliżającym się sezonem jest Pola Lulkowska. Utalentowana piłkarka w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy SMS-u Łódź.

W 2020 roku z zespołem UKS-u SMS-u Łódź wywalczyła mistrzostwo Polski U-18 w futsalu, natomiast wcześniej, bo w sezonie 2018/19 wywalczyła mistrzostwo Polski z łódzką kadrą w piłce 11-osobowej. W tym samym sezonie na jej szyi zawisł srebrny medal ligi makroregionalnej. Swoją karierę rozpoczynała w Szczycie Boguszów-Gorce, by poprzez Bielawiankę Bielawa oraz AZS Wrocław dostać się właśnie do łódzkiego SMS-u. W ubiegłym sezonie reprezentowała barwy klubu z Łodzi zarówno na drugoligowych jak i pierwszoligowych boiskach. O kim mowa? O naszej nowej zawodniczce – Poli Lulkowskiej!

Co ciekawe Lulkowska miała już okazję zagrać na stadionie przy ulicy Loretańskiej. Wydarzyło się to oczywiście w ubiegłorocznej kampanii, gdy w ramach 20 kolejki 1 ligi UKS SMS II Łódź przegrał 1:2 z naszymi Ladies. Teraz Pola Lulkowska stanie po drugiej stronie barykady i w najbliższym sezonie pomoże w walce o punkty Skrze. Zanim jednak to nastąpi poznajmy bliżej naszą nową piłkarkę.

Jak doszło do tego, że znalazłaś się w Skrze i jakie emocje towarzyszą Ci w tym momencie?

Po zakończeniu pewnego etapu w SMS-ie Łódź moim priorytetem było dalsze rozwijanie się i przede wszystkim gra na zapleczu Ekstraligi. Pojawił się pomysł sprawdzenia się właśnie tutaj i jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji.

Co uważasz za swój największy piłkarski atut i na jakiej pozycji czujesz się najlepiej?

Myślę, że moim największym atutem jest gra w obronie – odbiory oraz czytanie gry. Ze względu na nie najlepiej czuję się na pozycji defensywnego środkowego pomocnika – „6” lub też „8”. Odnajduję się także na boku obrony lub w jej środku.

Zdradź nam jaki jest twój piłkarski idol lub idolka?

Ciężko zdecydować się na jednego, ale z pewnością mogę wymienić Kevina De Bruyne, N’Golo Kante oraz Paulinę Dudek.

W okresie przygotowawczym zagrałaś kilka meczów w Skrze jako zawodniczka testowana, w związku z czym zapewne już poznałaś się z dziewczynami. Jakie masz pierwsze wrażenia?

Na pewno pozytywne. Dziewczyny przyjęły mnie bardzo dobrze już w pierwsze spędzone przeze mnie dni w Częstochowie.

Kończąc, powiedz mi jeszcze jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącym sezonie?

Przede wszystkim dać od siebie jak najwięcej drużynie i walczyć z nią o jak najwyższe cele. Moim indywidualnym celem jest natomiast dalszy rozwój oraz dbanie o jak najlepszą formę.

Pola, witamy na pokładzie Ladies!

Copy link
Powered by Social Snap