Trener Akademii zaprasza dzieci z rocznika 2016 do treningów

Cały czas trwa nabór chłopców z rocznika 2016 do Akademii Skry. Zapraszamy zatem do rozmowy z trenerem Maciejem Suszczykiem, który przybliży nam sposób funkcjonowania najmłodszych grup w naszym klubie oraz zdradzi filozofię rozwoju jaka przyświeca trenerom prowadzącym zajęcia.

Zacznijmy od tego, czego spodziewać może się 6-latek, który zdecyduje się dołączyć do Akademii Skry?

Przede wszystkim na treningach skupiamy się na łączeniu zabawy z elementami piłki nożnej, a to wszystko przy dobrej, miłej i przyjemnej atmosferze pod okiem dwóch trenerów.

Zwykle do szkółek zgłaszają się dzieci, które mają już za sobą „podwórkową” przygodę piłkarską. Załóżmy jednak, że do naboru zgłosi się młody zawodnik, który wcześniej nie „kopał” piłki, ale bardzo chciałby się uczyć. Czy dla takich osób też jest miejsce w naszych szeregach?

Oczywiście! W naszych szeregach, jest miejsce dla wszystkich dzieci. Na początkowym etapie nauczania, jest duża rozbieżność w umiejętnościach dzieci. Tym, które mają za sobą przygodę „podwórkową”, jest zdecydowanie łatwiej, ponieważ przychodzą z jakimś początkowym kapitałem umiejętności piłkarskich. Dzieci, które nigdy nie grały w piłkę bagaż umiejętności dopiero zaczynają zbierać na naszych treningach.

W takim razie czego wymagamy od młodych zawodników, którzy trenują razem z nami?

Systematycznego i aktywnego udziału w treningach. To jest jedyna droga, która pozwoli w optymalny sposób rozwijać i podnosić umiejętności piłkarskie.

Wielu rodziców zapewne zastanawia się jak wyglądają treningi i jak często będą trenować ich pociechy…

Trenujemy trzy razy w tygodniu – we wtorki, środy oraz czwartki, a w weekend organizujemy mecze czy też turnieje. Treningi są oparte na doskonaleniu umiejętności indywidualnych, za pomocą gier i zabaw piłkarskich.

Wspomniałeś o turniejach, które są rzecz jasna standardem, jeśli chodzi o rozwój piłkarzy. Warto jednak zauważyć, że w najmłodszych grupach nie notujemy wyników, więc co jest najważniejsze podczas tego typu rywalizacji?

W naszej Akademii na pierwszym miejscu stoi dobro i rozwój zawodników. Dlatego poprzez dobrą zabawę na treningach czy podczas rywalizacji z innymi klubami, chcemy stworzyć środowisko do rozwoju dla każdego dziecka.

Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić do naszego klubu młodych chłopców, którzy marzą o karierze piłkarskiej lub chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę…

Oczywiście. Dlatego zachęcam każdego chłopca do tego, by załapał przysłowiowego „piłkarskiego bakcyla”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił, a przede wszystkim chcieliby fajnie spędzić czas zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 668-268-604.

Trener Maciej Suszczyk podczas jednego ze szkoleń

Copy link
Powered by Social Snap