Ladies rozpoczęły treningi

Piłkarki Skry Ladies rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu 1 ligi. Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się testy motoryczne, natomiast w poniedziałek miał miejsce pierwszy trening.

Po krótkich wakacjach do pracy przed zbliżającymi się rozgrywkami powróciły nasze Panie. Dokładnie tydzień temu, w środę 22 czerwca, piłkarki Skry Ladies rozpoczęły trwające trzy dni testy motoryczne. W ocenie fizjoterapeutycznej oraz od strony diagnostycznej działania naszego sztabu wspierał trener Michał Szlichta.

Przeprowadzenie dokładnej oceny fizjoterapeutycznej każdej zawodniczek pozwoli zindywidualizować naszą pracę – zauważa pierwszy trener zespołu, Patryk Mrugacz.

W czwartek przeprowadzone zostały testy mocy, szybkości oraz wytrzymałości, również mające wpływ na zaplanowanie pracy w najbliższych tygodniach. Po raz pierwszy na wspólnym treningu zawodniczki spotkały się w poniedziałkowe późne popołudnie.

O tych zajęciach opowiedział szkoleniowiec naszego zespołu:

W pierwszym treningu wzięło udział 20 zawodniczek. Były też zawodniczki testowane, którym będziemy się przyglądać podczas zajęć i gry kontrolnej. Dłuższe wolne z różnych powodów otrzymały Justyna Matusiak, Oliwia Pająk oraz Maja Ozieriańska. Do treningów indywidualnych po urazie wraca Karolina Szulc, natomiast Nikola Młynek i Zosia Dubiel trenują na mniejszych obciążeniach z racji zbliżających się mistrzostw Polski w Nowym Targu.

We wtorek w południe odbył się drugi trening. Piłkarki Skry z dnia na dzień wchodzić będą na coraz wyższe obciążenia. W sobotę rozegrają grę wewnętrzną, natomiast 10 lipca po raz pierwszy sprawdzą swoją formę na tle rywala.

Przed nami czas intensywnej pracy, aby dobrze przygotować się do rozgrywek. Patrząc na to jak zespół z pełnym skupieniem pracuje od pierwszych zajęć jestem przekonany, że będzie to dla nas dobry czas! – kończy pełen optymizmu Patryk Mrugacz.

Przypomnijmy jeszcze plan sparingów naszego zespołu:

10.07.2022 Skra Ladies Częstochowa – Ostrovia Ostrów Wielkopolski

13.07.2022 AZS UJ Kraków – Skra Ladies Częstochowa

17.07.2022 Pogoń Dekpol Tczew – Skra Ladies Częstochowa

24.07.2022 Skra Ladies Częstochowa – SWD Wodzisław Śląski

31.07.2022 Respekt Myślenice – Skra Ladies Częstochowa

06.08.2022 Rekord Bielsko-Biała – Skra Ladies Częstochowa

A poniżej znajdziecie kilka ujęć z pierwszych zajęć.

Copy link
Powered by Social Snap