Patryk Mrugacz nowym szkoleniowcem Skry Ladies

Szkoleniowcem Skry Ladies Częstochowa został Patryk Mrugacz. Nowy pierwszy trener żeńskiej drużyny od lat związany jest z naszym klubem. Ponadto pełni funkcję koordynatora piłki kobiecej. Śmiało można scharakteryzować go jako prawdziwego profesjonalistę w swoim fachu, który nawet do najmniejszych szczegółów przywiązuje ogromną wagę.

Porozmawialiśmy ze świeżo upieczonym szkoleniowcem naszej pierwszoligowej ekipy!

Jakie emocje towarzyszą Ci po objęciu funkcji pierwszego trenera Skry Ladies?

Trener, Patryk Mrugacz: – Pozytywne. Przede mną odpowiedzialne zadanie. Zdaje sobie sprawę z trudnej roli, jaka przypadła mojej osobie, emocji, jakie towarzyszą obsadzie tego stanowiska. Podchodzę jednak do tego z chłodna głową, skupiam się na tym, na co mam wpływ – czyli żeby jak najlepiej przygotować zespół do rozgrywek.

Czy możemy spodziewać się wielu przetasowań w kadrze?

Na dziś trudno mi wyrokować. Jest dużo zmiennych, które będą miały wpływ na kształt kadry. Moim celem jest zbudowanie zbilansowanej kadry w oparciu o najważniejszy wyznacznik – rywalizację na poszczególnych pozycjach. Chcemy mieć po dwie równorzędne piłkarki na każdej pozycji, musimy podnieść jakość treningu, a co za tym idzie – przełożyć to na wynik na boisku i rozwój poszczególnych zawodniczek.

Czego możemy spodziewać się po Skrze Ladies w przyszłym sezonie? W jaki sposób chcemy grać?

Będziemy ciężko pracować na treningach, by wypracować swój styl, z którego będziemy rozpoznawalni – zarówno w posiadaniu piłki, jak i w grze w obronie. Zgodnie z naszą filozofią, chcemy wprowadzać zdolną młodzież z Akademii do zespołu, a także budować zawodniczki, które trafią tutaj z innych klubów w celu piłkarskiego rozwoju.

Czy jako drużyna zakładacie sobie jakiś cel na nadchodzący sezon?

Ten cel na pewno ustalimy na pierwszym treningu w poniedziałek, 27. czerwca. Jest tutaj wiele ambitnych, głodnych sukcesów piłkarek. Sztab szkoleniowy stworzą ludzie, którzy mają swoje marzenia i marzą o sukcesie. Widzę więc tylko jedna drogę – walka o zwycięstwo w każdym meczu, treningu, grze!

_____________________________

Trenerowi Patrykowi Mrugaczowi życzymy powodzenia w nowej roli i doskonałych wyników!

Copy link
Powered by Social Snap