Druga drużyna zwycięża w meczu na szczycie!

W niedzielne popołudnie piłkarze drugiej drużyny Skry Częstochowa w spotkaniu na szczycie klasy okręgowej zmierzyli się z Victorią Częstochowa. Podopieczni trenera Tomasza Szymczaka zaprezentowali się ze świetnej strony na boisku rywali i zwyciężyli 2:1!

Od pierwszych minut niedzielnego starcia nasi zawodnicy wyglądali bardzo dobrze i długimi momentami dominowali nad doświadczonym przeciwnikiem. Grali wysoko, agresywnie i umiejętnie utrzymywali się przy futbolówce. Co więcej, z dużą regularnością kreowali sytuacje podbramkowe. Warto chociażby wspomnieć kontratak naszej drużyny, po którym golkiper gospodarzy interweniował z najwyższym trudem czy minimalnie niecelne uderzenie Adriana Żabika.

W 35. minucie gry dośrodkowanie Marcela Przygodzkiego doskonale wykorzystał Mikołaj Kempa, tym samym otwierając wynik spotkania.

Tuż po zmianie stron, podopieczni trenera Tomasza Szymczaka podwyższyli prowadzenie. Po podaniu Mateusza Dylikowskiego, na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcel Nurek i bardzo ładnym, mierzonym strzałem pokonał golkipera Victorii.

Później piłkarze Skry nieco się cofnęli i grając w mądry, przemyślany sposób w defensywie, kontrolowali wydarzenia boiskowe. Victoria co prawda odpowiedziała trafieniem z rzutu karnego, lecz ostatecznie to zawodnicy naszego zespołu wyszli z niedzielnego starcia zwycięsko.

Trener Skry Częstochowa, Tomasz Szymczak, był zadowolony z postawy swoich podopiecznych: – Podsumowując, rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, w pierwszej połowie dłuższymi fragmentami dominowaliśmy nad przeciwnikiem, graliśmy wysoko i agresywnie na połowie przeciwnika, strzeliliśmy bramkę i mieliśmy dwie bardzo dobre okazje na kolejne bramki. – mówi szkoleniowiec naszego zespołu.

– Na początku drugiej połowy Nurek strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy i od tego momentu postanowiliśmy się trochę cofnąć mając na uwadze, iż pierwsza połowa kosztowała nas trochę sił w tym upalnym dniu – kontynuuje trener drugiego zespołu Skry – Dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana nasza obrona tylko raz dała się zaskoczyć z rzutu karnego i pomimo kilku okazji z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie. Gratuluję postawy swojemu młodemu zespołowi, plan oraz strategia zostały zrealizowane bardzo dobrze a wynik końcowy to przede wszystkim efekt ciężkiej i systematycznej pracy na treningach – podsumował trener, Tomasz Szymczak.

Victoria Częstochowa – Skra II Częstochowa 1:2

0 – 1 35’ Kempa as. Przygodzki

0 – 2 49’ Nurek as. Dylikowski

1 – 2 65’ karny – Tomczyk

Skra II Częstochowa

Rosiak – Cheliński (70’Sławuta), Kempa, Mikołajczyk, Przygodzki, Kołodziejczyk (46’Niedzielski), Nurek, Rumin, Żabik (81’Weżgowiec), Krawczyk (68’Bąk), Dylikowski (58’Słabosz)

Copy link
Powered by Social Snap