W sobotę kolejny mecz klasy okręgowej

W sobotnie popołudnie Skra II podejmie na własnym obiekcie Unię Kalety. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30.

Już tylko trzy kolejki pozostały do końca rywalizacji w klasie okręgowej. W sobotę nasi młodzi piłkarze podejmą na stadionie przy ulicy Loretańskiej Unię Kalety. W pierwszym spotkaniu obu zespołów 2:0 wygrała druga drużyna Skry, a autorami trafień byli Oskar Krawczyk oraz Mikołaj Kempa.

W zbliżającym się spotkaniu faworytami również są nasi zawodnicy. Podopieczni Tomasza Szymczaka zajmują praktycznie niezagrożoną już drugą lokatę w tabeli, natomiast piłkarze z miasta nad Małą Panwią plasują się na trzynastej pozycji i nie są jeszcze pewni utrzymania.

Dlatego możemy mieć pewność, że zespół z Kalet wyjdzie na boisko maksymalnie zmotywowany. Nasi piłkarze muszą w związku z tym mieć się na baczności, ponieważ Unia w ostatnim czasie kilka razy zaskoczyła bramkostrzelnością. Piłkarze z Kalet choćby w ubiegłym tygodniu wygrali 6:3 z MLKS-em Woźniki, natomiast pod koniec maja rozgromili 6:1 Pogoń Kamyk. Zresztą wiosną jest w wykonaniu unistów lepsza od jesieni. Już w tym momencie, na kilka kolejek przed końcem rywalizacji, zdobyli tyle punktów ile w rundzie jesiennej. Chociaż na pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej czekali do początku maja, dość często dzielili się punktami z rywalami.

Trzeba zauważyć, że nasi sobotni goście lepiej radzą sobie na własnym stadionie. Z wyjazdów tylko dwukrotnie wracali jako zwycięzcy i wydaje się, że trudno będzie powiększyć im ten dorobek, albowiem nasi zawodnicy w środę rozbili 5:0 zdecydowanie wyżej sklasyfikowaną drużynę Amatora, a od początku sezonu Loretańska tylko raz została zdobyta przez przyjezdnych.

Mecz pomiędzy Skrą II a Unią Kalety odbędzie się w sobotę (11 czerwca) o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Loretańskiej 20. Wstęp na zawody po zakupie biletów w cenie 8 złotych (bilet normalny) i 6 złotych (ulgowy).

Copy link
Powered by Social Snap