Dwóch piłkarzy Skry w kadrze sezonu tygodnika „Piłka Nożna”

Renomowany tygodnik „Piłka Nożna” podsumował na swoich łamach pierwszoligowe rozgrywki minionego sezonu. W kadrze rozgrywek Fortuna 1 Ligi 2021/2022 znalazło się dwóch reprezentantów naszego klubu.

Kiedy piłkarze przebywają jeszcze na wakacjach, by zregenerować się po wymagającym sezonie, a w ciszy klubowych gabinetów zapadają najważniejsze decyzje dotyczące nadchodzących rozgrywek ligowych, nadchodzi czas podsumowań. Na naszych łamach podsumowaliśmy występy naszej drużyny między innymi pod kątem statystycznym, a obecnie publikujemy ocenę kolejnych formacji Skry. Swojego podsumowania minionego sezonu Fortuna 1 Ligi dokonał również tygodnik „Piłka Nożna”.

Prestiżowe czasopismo, obecne na rynku od 1956 roku, wyróżniło najlepszych piłkarzy minionych rozgrywek. W gronie dwudziestu dwóch zawodników znalazło się dwóch reprezentantów naszego klubu. W „jedenastce dublerów” obecni są Mateusz Kos oraz Adam Mesjasz.

Warto zauważyć, że wiele wyżej sklasyfikowanych w tabeli zespołów nie ma w zestawieniu „Piłki Nożnej” żadnego swojego przedstawiciela. Mowa choćby o Sandecji Nowy Sącz, GKS-ie Katowice czy ŁKS-ie Łódź. Wyróżnienie zarówno dla Mateusza Kosa jak i Adama Mesjasza, jest w pełni zasłużone. Obaj zawodnicy stanowili bowiem solidny fundament naszej defensywy.

Zdaniem „Piłki Nożnej” „Skra pomimo problemów lokalowych stanowiła twardy orzech do zgryzienia dla bogatszych, bardziej ogranych […] Kluczem do utrzymania okazała się szczelna defensywa”.

Rzeczywiście postawa naszej formacji obronnej zasłużyła na duże słowa uznania, jednak największą siłą naszego zespołu było to, że drużyna prowadzona przez Jakuba Dziółkę stanowiła prawdziwy kolektyw, o który potykały się najlepsze zespoły zaplecza PKO Ekstraklasy.

Jedenastka Fortuna 1 Ligi według „Piłki Nożnej”:

R. Leszczyński (Chrobry) – P. Stępiński (Widzew), N. Mijusković (Miedź), M. Hanousek (Widzew), O. Kobacki (Arka) – P. Makuch (Miedź), M. Rzuchowski (Chrobry), M. Dominquez (Miedź), H. Adamczyk (Arka), D. Piła (Chrobry) – K. Biliński (Podbeskidzie)

Jedenastka dublerów Fortuna 1 Ligi według „Piłki Nożnej”:

Kos (Skra) – Podgórski (Korona), Praznovsky (Chrobry), Marcjanik (Arka), Mesjasz (Skra) – Mikinic (Odra), Trojak (Odra), Kun (Widzew), Mikita (Stomil), Błanik (Korona) – Sobczak (Zagłębie)

Copy link
Powered by Social Snap