Komunikat Zarządu Klubu

Zarząd Klub Sportowego Skra Częstochowa pragnie wyrazić swoją wdzięczność wszystkim mediom lokalnym oraz ogólnopolskim w związku z ich wzmożonym zainteresowaniem sytuacją naszego Klubu, szczególnie w kontekście licencji Klubu na kolejny sezon tj. licencji na grę w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2022/2023.

Rozumiemy, że to zainteresowanie płynie z faktu troski o losy naszej drużyny, a co za tym idzie drużyna taka jak Skra Częstochowa, bazująca na Zawodnikach z polskim obywatelstwem, drużyna oparta o młodzieżowców, którzy licznie reprezentują nasz kraj w odpowiednich wiekowo Reprezentacjach jest, według mediów i ich dziennikarzy, Polsce potrzebna – potrzebna na szczeblu Fortuna 1 Ligi. Dziękujemy.

Jednocześnie mając na względzie dobry wizerunek naszego Klubu, jesteśmy zobowiązaniu zarówno przed Kibicami, Akcjonariuszami oraz Działaczami wezwać media, które w ostatnich dniach poruszyły kwestie licencji naszego Klubu do sprostowania i przedstawienia realnej sytuacji w jakiej znajduje się nasz Klub.

Klub Sportowy Skra Częstochowa w procesie licencyjnym na sezon 2022/2023 złożył komplet wymaganych w procesie licencyjnym dokumentów, w tym harmonogram rzeczowo-finansowy, finansowanie niezbędne do realizacji złożonego harmonogramu oraz odpowiednie dokumenty administracyjne, zgodnie z punktami 2 i 3 kryterium I.01 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I Ligi – sezon 2022/2023 i następne.

Jednocześnie przypominamy, że do dyspozycji mediów dostępny jest Rzecznik Prasowy naszego klubu /zgodnie z kryterium P.05 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I Ligi – sezon 2022/2023 i następne/, który chętnie odpowie na wszystkie pytania jakie zostaną do niego skierowane.

Jeszcze raz dziękujemy za troskę o dobro naszego Klubu i już teraz zapraszamy na przedsezonową konferencję prasową Klubu – o jej dokładnym terminie i miejscu poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.