Aleksander Paluszek w reprezentacji U – 21!

Jeszcze wczoraj wieczorem pisaliśmy o powołaniu Bartosza Baranowicza do młodzieżowej reprezentacji, a już dzisiaj kolejny zawodnik Skry Częstochowa otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry U – 21. Aleksander Paluszek znalazł się w grupie zawodników nominowanych przez trenera Macieja Stolarczyka na spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy z San Marino (2 czerwca) i Niemcami (7 czerwca).

Od początku rundy wiosennej Aleksander Paluszek stanowi niezwykle istotny punkt naszego zespołu. Środkowy obrońca imponuje pewnością w poczynaniach defensywnych, a szkoleniowcy z pewnością zwracają także uwagę na fakt, że potrafi dobrze wyprowadzić futbolówkę czy zagrać dokładną „crossową” piłkę, która może napędzić akcję drużyny. Dobra dyspozycja Paluszka przyciągnęła uwagę selekcjonera reprezentacji Polski, który z wysokości trybun obserwował poczynania kadrowicza w spotkaniu Skry Częstochowa ze Stomilem Olsztyn.

Oglądałem mecz Aleksandra Paluszka w kadrze u – 20 przeciwko Anglikom. Bardzo dobrze się spisał. Uważam, iż to dzięki temu, że regularnie pojawia się na boisku. Regularna gra jest absolutnie kluczowa w jego wieku i na tym poziomie – mówił tuż przed meczem w Bełchatowie selekcjoner, Maciej Stolarczyk.

Warto podkreślić, że powołanie dla młodego obrońcy w szeregi reprezentacji U – 21 jest rzeczą absolutnie wyjątkową, wszak wśród nominowanych na zgrupowanie Paluszek jest jedynym pierwszoligowcem. Kadra składa się głównie z zawodników występujących w ekstraklasie oraz klubach zagranicznych, a w związku z powyższym, śmiało można dojść do konkluzji, iż defensor Skry musiał w znaczący sposób zaimponować sztabowi reprezentacji Polski.

Kadra trenera Stolarczyka ma przed sobą kluczowe spotkania. Młodzi, polscy piłkarze plasują się na 3. miejscu w grupie eliminacyjnej (za Niemcami i Izraelem). Mecze z San Marino, a także z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów zadecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach w tabeli.

Powołanie Aleksandra Paluszka jest kolejnym dowodem jego dynamicznego rozwoju. Znakomicie poradził sobie na poziomie kadry U – 20, dobrze odnajduje się w ligowych zmaganiach, a teraz czekają go kolejne międzynarodowe wyzwania.

Aleksandrowi Paluszkowi przekazujemy wielkie gratulacje i życzymy powodzenia w nadchodzących spotkaniach reprezentacji U – 21!