Wypowiedzi trenerów po meczu Skry z Puszczą Niepołomice

Kolejne emocjonujące spotkanie zafundowali swoim kibicom piłkarze Skry. Tym razem jednak górą okazała się mająca nóż na gardle Puszcza Niepołomice. Co tuż po końcowym gwizdku mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu zespołów?

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice:

Bardzo trudny dla nas mecz, bo doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z jego ciężaru. Powinienem zacząć od gratulacji dla Skry za zrealizowanie celu, jakim było utrzymanie. Słowa uznania i podziękowania należą się jednak dzisiaj moim zawodnikom, którzy stanęli na wysokości zadania. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Stworzyliśmy zdeterminowany zespół, który – jeśli tak będziemy grali w każdym kolejnym meczu – będzie groźny dla wszystkich. Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną, pomimo presji i odpowiedzialności, która na nas ciążyła. To zwycięstwo to swego rodzaju prezent dla naszego drugiego trenera, Jakuba Kuli, który obchodzi dzisiaj urodziny. Oczywiście jeszcze nic się nie rozstrzygnęło, a my podchodzimy do tego w sposób pragmatyczny. Trzy punkty są pozytywnym bodźcem przed meczem ze Stomilem, ale wiemy, że jeszcze nic się nie rozstrzygnęło. Mamy swoją robotę do wykonania, a dzisiaj przybliżyliśmy się do celu, jakim jest utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Przed każdym sezonem w 1 lidze skazywano nas na walkę o utrzymanie. Nasz klub jest niewielkim klubem, ale z dużym charakterem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że może przyjść taki sezon, w którym będzie nam trochę trudniej i właśnie piąty sezon okazał się najtrudniejszy. Oczywiście mogliśmy sobie zapewnić utrzymanie wcześniej, ale nie narzekam – nic nie jest zamknięte. Cieszę się przede wszystkim z postawy zawodników i trzech punktów.

Jakub Dziółka, trener Skry Częstochowa:

Gratulacje dla Puszczy Niepołomice za zwycięstwo. Nie ukrywam, że chcieliśmy utrzymać dobrą passę meczów w Bełchatowie bez porażki, ale nie udało nam się to. Nie udało przede wszystkim dlatego, że bardzo słabo zaczęliśmy mecz i bardzo słabo go skończyliśmy. Mamy dwa dni wolnego, żeby pewne rzeczy sobie przeanalizować i mieć doświadczenie pod kątem przyszłego sezonu – bo on będzie na pewno dla nas trudniejszy. Nie możemy takich meczów przegrywać i nie możemy tak źle takich meczów rozgrywać. Dużo w nas emocji, ponieważ chcieliśmy wygrać i dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu, a jednak nam się nie udało.

Copy link
Powered by Social Snap