Częstochowianki poprowadziły kadrę wojewódzką do awansu

Nikola Młynek oraz Zofia Dubiel wzięły udział w kolejnym turnieju eliminacyjnym kadr wojewódzkich U-15 dziewcząt. Obie zawodniczki stanowiły solidny filar reprezentacji ŚlZPN, która w trzech spotkaniach nie zaznała goryczy porażki, a co więcej – nie straciła nawet bramki!

Kulminacyjnym momentem kilkudniowego zgrupowania reprezentacji U-15 dziewcząt Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Lublińcu były kolejne spotkania eliminacyjne Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich. Mecze o punkty rozgrywane były w sobotę i niedzielę, a więc na zakończenie zgrupowania piłkarek prowadzonych przez Krzysztofa Klonka.

Rywalkami reprezentantek naszego Związku były rówieśniczki z Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego ZPN oraz Małopolskiego ZPN. Piłkarki ze Śląska bez najmniejszego potknięcia przeszły kolejną rundę eliminacyjną, już teraz gwarantując sobie awans do finału. Ogromny udział w tym sukcesie miały dwie reprezentantki Akademii Skry – Nikola Młynek oraz Zofia Dubiel.

Nasze zawodniczki wystąpiły we wszystkich spotkaniach, a Młynek dwukrotnie wpisała się na listę strzelców. To właśnie ona otworzyła worek z bramkami zdobytymi przez naszą kadrę.

Już w 8. minucie spotkania po zagraniu Natalii Kawulki Nikola Młynek znalazła się oko w oko z bramkarką. Minęła ją i z bliska, choć miała ostry kąt, umieściła piłkę w siatce – relacjonuje dla oficjalnego portalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej trener Klonek.

Chwilę później nasza zawodniczka podwyższyła rezultat spotkania, zachowując zimną krew i skutecznie egzekwując rzut karny.

Piłkarka Skry w całej serii spotkań była niezwykle aktywna, nie tylko szukając okazji do strzału, ale również posyłając liczne, dokładne piłki do swoich koleżanek. Z równie dobrej strony zaprezentowała się Zofia Dubiel, która kilka dni wcześniej wróciła z rozgrywanego w Izraelu turnieju UEFA Development.

Dzięki trzem zwycięstwom piłkarki Śląskiego ZPN postawiły już pieczęć na awansie do turnieju finałowego. Chociaż do końca eliminacji pozostały jeszcze spotkania na Podkarpaciu już wiadomo, że „Frelki” – bo taki przydomek noszą kadrowiczki ŚlZPN-u – nie stracą pierwszego miejsca. Ich przewaga nad wiceliderem tabeli wynosi w tym momencie jedenaście „oczek”, a do końca eliminacji pozostały zaledwie trzy spotkania.

Do turnieju finałowego mamy sporo czasu, który postaramy się wykorzystać na jeszcze lepsze zgranie naszego zespołu – przyznaje dla strony slzpn.pl trener Klonek. – Z tą myślą pojedziemy na ostatnio turniej, a jednocześnie będziemy doskonalić to co nam dobrze wychodzi i poprawiać to nad czym jeszcze musimy pracować.

Śląski ZPN U-15 Dz. – Opolski ZPN U-15 Dz. 4:0 (2:0)

Bramki: Młynek (X2), Kawulka, Durnaś

Śląski ZPN: Latuszek – Janczy, Bednarek, Durnaś, Piekarska – Baumert, Krakowiak, Dubiel, Młynek, Witkowska – Kawulka oraz Szymczak, Czakańska, Dunajewska, Kociuba, Palińska, Stenzel

Śląski ZPN U-15 Dz. – Podkarpacki ZPN U-15 Dz. 2:0 (1:0)

Bramki: Wiktowska, Stenzel

Śląski ZPN: Latuszek – Jańczy, Bednarek, Durnaś, Piekarska – Baumert, Krakowiak, Dubiel, Młynek, Witkowska – Kawulka oraz Szymczak, Czakańska, Dunajewska, Kociuba, Palińska, Stenzel

Śląski ZPN U-15 Dz. – Małopolski ZPN U-15 Dz. 3:0 (1:0)

Bramki: Bednarek, Baumert, Niesłańczyk

Śląski ZPN: Latuszek – Jańczy, Bednarek, Durnaś, Piekarska – Baumert, Dubiel, Młynek, Krakowiak, Witkowska, Kawulka oraz Szymczak, Niesłańczyk, Stenzel, Dunajewska, Palińska, Czakańska, Kociuba

Copy link
Powered by Social Snap