Kolejne trzy punkty rezerw

Skromne, ale nie podlegające najmniejszej dyskusji zwycięstwo, odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze naszej drugiej drużyny. Po bramce Jakuba Rumina pod koniec pierwszej połowy pokonali 1:0 Jedność Boronów.

Po efektownym i okazałym zwycięstwie nad Pogonią Kłomnice piłkarze naszego drugiego zespołu w 25. kolejce klasy okręgowej wyjechali do Boronowa, na spotkanie z tamtejszą Jednością. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że będzie to spotkanie trudniejsze, jednak nasi piłkarze podołali wyzwaniu i zapisali na swoje kontro kolejne trzy punkty.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył tuż przed przerwą po podaniu Mateusza Dylikowskiego Jakub Rumin. Był to gol akcentujący dobrą dyspozycję naszej drużyny, od początku spotkania będącej stroną dominującą.

W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji. Jedną z nich strzałem sprzed pola karnego wykończył Rumin, natomiast dwóch stuprocentowych nie wykorzystali Żabik i Nurek – opowiada trener Skry II, Tomasz Szymczak. – Druga połowa również zaczęła się pod nasze dyktando.

W 60. minucie Skrzacy mieli wyśmienitą okazję do podwyższenia rezultatu. Po faulu na Bartoszu Bąku w polu karnym do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kempa, jednak tym razem górą był bramkarz gospodarzy.

Od tego momentu gospodarze poczuli, że mogą coś „ugrać” i mecz zrobił się nieco chaotyczny – przyznaje trener Szymczak. – Mimo wszystko potrafiliśmy obronić groźne kontrataki gospodarzy, natomiast dalej nie potrafiliśmy wykorzystać kolejnych sytuacji, jakie mieli Nurek i Słabosz. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, choć gospodarze postawili nam trudne warunki, ponieważ dobrze się bronili na swojej połowie. Powinniśmy szybciej „zamknąć ten mecz”, ale nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, w tym wspomnianego rzutu karnego. Końcówka spotkania pokazała, że pomimo młodego wieku naszej drużyny, nauczyliśmy się już tej ligi i potrafimy w sposób wyrachowany zareagować na kontrataki przeciwnika. Gratuluję zespołowi wygranej, ponieważ pomimo braku kilku podstawowych zawodników wygraliśmy na – jak się okazało – trudnym terenie w Boronowie – puentuje nasz szkoleniowiec.

W 26. kolejce Skra II podejmie na własnym boisku Liswartę Krzepice. Spotkanie odbędzie się w sobotę (07.05) o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Loretańskiej.

Jedność Boronów – Skra II Częstochowa 0:1 (0:1)

0:1 Jakub Rumin (45’)

Jedność Boronów: Jaguś (46’ Sier) – Najgebauer (85’ Żuk), Hampel, Gadecki, Cuglewski, Ślęzok, Michna (70’ Gatys), Frania, Bralich, Bąk (46’ Świtała), Bryś (54’ Kucharczyk)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Cheliński (90’ Gawlas), Rumin, Mikołajczyk, Przygodzki, Kołodziejczyk (50’ Słabosz), Kempa, Nurek, Dylikowski (46’ Krawczyk), Żabik (85’ Weżgowiec), Bąk (80’ Rydz)

Copy link
Powered by Social Snap