Skra II triumfuje w derbach

Kolejne pewne zwycięstwo zanotowali piłkarze rezerw naszej drużyny. Tym razem w stosunku 3:1 pokonali w Wielką Sobotę ekipę ze Stradomia.

Druga drużyna Skry przystępowała do spotkania z KS Stradom Częstochowa jako faworyt i z roli tej wywiązała się bardzo dobrze. Podopieczni Tomasza Szymczaka od początku kontrolowali przebieg meczu, do przerwy prowadząc 2:0.

Do przerwy prowadziliśmy po bramkach Magdziarza i Kempy, a po przerwie na 3:0 ponownie trafił Kempa – opowiada szkoleniowiec naszego zespołu. – Pomimo stworzenia jeszcze kilku doskonałych sytuacji bramek już nie zdobyliśmy. Chciałbym pochwalić przede wszystkim grę w obronie, bo przeciwnik też stworzył kilka sytuacji, ale umiejętnie się broniliśmy.

Pomimo ambitnych prób podejmowanych przez gospodarzy nasi piłkarze zdecydowanie przeważali i ani przez moment zwycięstwo Skry nie było zagrożone. Dzięki temu Skrzacy mogą dopisać sobie trzy punkty do ligowej tabeli i wciąż plasują się za plecami prowadzącej Victorii.

Wygraliśmy kolejne spotkanie, w mojej opinii w pełni zasłużenie. Gratuluję zespołowi postawy i kolejnych trzech punktów po dobrym spotkaniu – dodaje trener Szymczak.

Gra naszej drugiej drużyny jest nie tylko efektywna, ale również miła dla oka. Wszystkich, którzy chcieliby się o tym przekonać zapraszamy już w najbliższą sobotę na stadion przy ulicy Loretańskiej na mecz z Pogonią Kłomnice. Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 15:30.

KS Stradom Częstochowa – Skra II Częstochowa 1:3 (0:2)

1:0 Mikołaj Kempa (10′), 2:0 Mateusz Magdziarz (18′), 3:0 Mikołaj Kempa (70′), 3:1 Adrian Kudryś (73′)

KS Stradom Częstochowa: Kuczera – Nowaczyk, Małek, Kowalczyk, Pala, Jarzyn (60′ Przewieźlik), Bednarek, Cieśla, Groszek, Kudryś, Rumik (60′ Czajka)

KS Skra II Częstochowa: Hajda – Cheliński, Kowalski (55′ Sławuta), Mikołajczak, Przygodzki, Kołodziejczyk, Nurek (46′ Niedzielski), Żabik (68′ Dylikowski), Magdziarz (78′ Bąk), Krawczyk (75′ Słabosz), Kempa

Poniżej krótka fotorelacja z sobotniego spotkania, którą przygotował Adam Ozieriański: