Zabójczy finisz Skry Ladies!

Wczorajszego wieczoru piłkarki Skry Ladies Częstochowa zmierzyły się z zespołem SWD Wodzisław Śląski. Mimo iż miały do czynienia z zespołem, który przed obecną kolejką był liderem pierwszoligowej tabeli, po niezwykle emocjonującym finiszu spotkania zwyciężyły 2:1 i doprowadziły do ekstazy grupę swoich fanów zgromadzonych na „Lorecie”.

Podopieczne Marty Miki od pierwszej minuty grały bez kompleksów. Potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce tudzież rozegrać akcje w sposób kombinacyjny. Dzięki temu szybko zaczęły dochodzić do sytuacji bramkowych. W jednej z akcji nasza piłkarka znalazła się w sytuacji sam na sam, jednak przegrała pojedynek z bramkarką SWD. Chwilę później, Olga Cichoń uderzyła głową, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Nasze rywalki przez długi okres nie kreowały okazji. Defensywa złożona z piłkarek Skry Ladies sprawiała kapitalne wrażenie. Jednak pod koniec pierwszej części gry, zasieki złożone z zawodniczek stanowiących o sile naszej defensywy zostały skruszone. Po dograniu z prawej strony, Julia Piętakiewicz skierowała piłkę do bramki strzeżonej przez naszą golkiperkę, Karolinę Szulc.

I chociaż nasze piłkarki mogły schodzić na przerwę z pewnym poczuciem niesprawiedliwości, to nie zamierzały zwieszać głów i fantastycznie weszły w drugą część gry. Już w 48 minucie Justyna Matusiak wykorzystała dobrą sytuację w polu karnym rywalek i doprowadziła do wyrównania.

Zawodniczki SWD szybko ruszyły do ataku, lecz nasz zespół doskonale się bronił. Piłkarki Skry powstrzymywały szarże rywalek, nierzadko próbując konstruowania akcji zaczepnych. I kiedy już mogliśmy odnieść wrażenie, że mecz zakończy się remisem, przyszedł czas na zabójczy finisz naszych dziewczyn.

Po długim zagraniu jednej z naszych zawodniczek, bramkarka rywalek złapała piłkę w ręce przed swoim polem karnym. Decyzja sędziny mogła być tylko jedna. Rzut wolnyi automatyczna czerwona kartka dla golkiperki SWD. Do piłki podeszła niezawodna Olga Cichoń i pokonała wprowadzoną z ławki bramkarkę rywalek. Nastąpiła euforia.

Podopieczne Marty Miki rozegrały świetne spotkanie, zakończone w najlepszy możliwy sposób. Piłkarki Skry Ladies udowodniły, że w I lidze kobiet stanowią prawdziwą siłę.