Remis ze Zniczem Kłobuck w 2 kolejce okręgówki

W sobotnie przedpołudnie na stadionie przy ulicy Loretańskiej w ramach 2 kolejki Zina Częstochowa – Lubliniec zmierzyły się ze sobą ekipy Skry II Częstochowa oraz Znicza Kłobuck, który w klasie okręgowej znalazła się po rezygnacji Zarządu Klubu z gry na szczeblu IV ligi.

Pierwsze fragmenty tego meczu to wyrówna gra, która przyniosła po jednej dobrej sytuacji dla każdej ze stron. Fragmentami Skra przeważała na boisku, jednak skuteczność zespołu pozostawiała wiele do życzenia, aż to 27 minuty, w której dośrodkowanie Adriana Chelińskiego zamienił na bramkę Adrian Żabik, na raty pokonując bramkarza Znicza. Sześć minut później Oskar Krawczyk podał piłkę do Marcela Nurka, który celnie skierował piłkę do niemalże pustej bramki. Pozostały kwadrans to seria nieskutecznych prób zdobycia kolejnych bramek i podwyższenia wyniku. Nie mniej jednak na przerwę Skra schodziła w dwu bramkową zaliczką.

„Dwa zero to bardzo niebezpieczny wynik” powiedział w przerwie Trener Szymczak, przechodząc koło mediów klubowych. Teraz już wiemy co miał na myśli.

W drugiej połowie nasiliły się ataki Znicza Kłobuck, który chciał odwrócić losy tego meczu. Świetna okazja dla przyjezdnych na objęcie prowadzenia nadarzyła się w 65. minucie meczu, kiedy to Daniel Błędowski starł się na granicy faulu w polu karnym z Maciejem Wolskim – nie mniej jednak sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wolski, co dało drużynie gości powiem świeżości, a ich ataki przybrały na częstotliwości i sile. Czuć było, że druga bramka wisi w powietrzu. W 88. minucie Łukasz Kmieć popisał się świetną wrzutką, do której wyskoczył Dawid Korczak i pokonał strzałem głową bramkarza rezerw Skry. Pomimo intensywnych prób, gospodarzy do końcowego gwizdka arbitra wynik się nie zmienił. Rezerwy Skry remisując 2:2 podzieliły się punktami ze Zniczem Kłobuck.