Dlaczego dwa dni weekendu mijają szybciej niż dwa dni w tygodniu? Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi, lecz znamy już odpowiedzi dotyczące tego, jak wypadły Nasze zespoły młodzieżowe podczas ostatnich dwóch dni zmagań! W pierwszej części relacji przedstawimy to, co działo się w sobotę a w drugiej części wspomnimy o tym, co czekało nasze drużyny w niedziele.

Jak zwykle rozpoczynamy od najstarszej drużyny Młodej Skry, a więc od Juniora A1. Drużyna ta podejmowała seniorski zespół Lidera Ligi Okręgowej Unii Rędziny.

Bramki: 30’Żabik

Skład: Hajda (46’Pedzioch), Załucki, Mikołajczyk, Rydz, Cheliński (46’Załęski), Nurek, Rumin,

Ziętara (46’Kołodziejczyk), Kempa(60’Załęski), Norberciak (60’Krawczyk), Żabik (60’Weżgowiec)

Komentarz Trenera Tomasza Szymczaka:

„Pierwsza połowa to bardzo dobre spotkanie z naszej strony, długimi fragmentami dominowaliśmy nad przeciwnikiem kontrolując przebieg spotkania. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia bramki i w 30minucie spotkania Żabik po podaniu Nurka otworzył wynik wykorzystując sytuację sam na sam. Dwóch stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali natomiast wspomniany strzelec pierwszej bramki Żabik i Norberciak. Goście próbowali również swoich sił ale nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele i schodzili na przerwę praktycznie bez sytuacji. Pierwszą połowę zasłużenie wygrywamy 1:0

Druga połowa to przewaga gości. Po kilku prostych błędach podarowaliśmy gościom dwie bramki. Pierwsze 20 minut trochę przysnęliśmy i daliśmy się zdominować natomiast po straconej drugiej bramce ponownie staraliśmy się stwarzać sytuacje bramkowe i doprowadzić do remisu, lecz zabrakło skuteczności.

Podsumowując to spotkanie można powiedzieć, że pierwsza połowa pokazała iż jesteśmy gotowi do startu ligi, posiadaliśmy przewagę dobrze operując piłką i stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Druga połowa po zmianach już nieco inna, ale kilka pozytywów również należy wyciągnąć.”

Pomimo niekorzystnego wyniku cieszy dobra dyspozycja Naszych Juniorów. Z niecierpliwością wyczekujemy startu rundy wiosennej!

Juniorzy z rocznika 2005 również podejmowali w sobotę zespół seniorów. Ich rywalami był A-klasowy Orlik Blachownia.

Skra 2005 – Orlik Blachownia 4-4

Bramki: Krawczyk, Adamowski, Merta, zawodnik testowany

Trampkarze, którzy udali się do Wielunia na pewno mają powód do zadowolenia. Pomimo ciężkich warunków jeśli chodzi o boisko i bardzo defensywnie ustawionego rywala to oni wyszli z tej potyczki zwycięsko.

WKS Wieluń 2:3 Skra 2006

Chłopców z rocznika 2007 również czekała ciężka przeprawa. Drużyna ta podejmowała w trójmeczu Wisłę Kraków oraz MKS Zduńska Wola.

Skra 2007 1:0 Wisła Kraków

Skra 2007 3:1 MKS Zduńska Wola

Oto komentarz Trenera Rycharskiego:

„Były to dwa zgoła różne mecze. W pierwszej potyczce z Wisłą Kraków do momentu strzelenia bramki przez Nasz zespół gra była wyrównana, lecz po stracie bramki to Wisła zdominowała Nas i prowadziła grę. W drugim meczu zaś to my byliśmy stroną dominującą przez całe spotkanie i zasłużenie wygrywamy 3:1. Sobotnie granie było bardzo wartościowym doświadczeniem dla zespołu jak i dla mnie. Oby jak najwięcej takich okazji.”

Remisowo zakończył się sparing pomiędzy Młodzikami Starszymi a rówieśnikami z Ruchu Radzionków. Relacja Trenera Karola Pikonia poniżej:

KS Ruch Radzionków 1:1 Skra D1

„Spotkania z bardzo mocną drużyną Cidrów są zawsze wartościowym doświadczeniem. Biorąc pod uwagę braki kadrowe grę można uznać za przyzwoitą. Początek spotkania należał do gospodarzy, który byli bardziej zdeterminowani i konkretniejsi tworząc kilka sytuacji bramkowych. Jednak na posterunku stał świeżo upieczony kadrowicz Śląska Nikodem Tajchman. W tym fragmencie spotkania dobrze funkcjonowaliśmy po przejęciu piłki, gdzie po jednej z takich akcji Tymon Radomski otworzył Mikołaja Millera, który strzałem po długim słupku pokonał bramkarza Ruchu. W drugiej części role się odwracają, dłużej utrzymujemy się przy piłce, ale to przeciwnik trafia do bramki Półtoraka doprowadzając do wyrównania.”

Pierwsza „runda” czekała zespół Trenera Kotarskiego w sobotę. Na wyjeździe podejmowali zespół APN GKS Tychy i co pokazuję wynik – spisali się naprawdę dobrze.

GKS Tychy 2:11 Skra E1

Skład : Borowik, Węgrzyn, Rajczyk, Taranek, Szyjewski, Śpiewak, Pacud, Błaszczyk (Wieluń), Borris, Staniek, Konieczny, Radzioch

Śródmieście CUP, czyli turniej organizowany przez drużynę UKS Varsovia Warszawa okazał się solidną dawką futbolu dla Naszych Orlików młodszych. W sobotę Nasza drużyna dostała lekcję futbolu od takich zespołów jak Jagiellonia Białystok czy Lechia Gdańsk. Stoczyła bardzo wyrównany bój z Górnikiem Łęczna, aby na oparach sił ulec zespołowi Wilczków Warszawa. Determinacja zespołu była bardzo wysoka, jednak jak futbol pokazał już wiele razy – jest grą błędów. A na turnieju nawet najmniejsze błędy mogą zmienić losy spotkania. Pomimo niekorzystnych wyników spotkań zawodnicy z rocznika 2011 pokazali kawał dobrej piłki na tle renomowanych zespołów.

W sobotę zawodnicy rocznika 2012 udali się do Piotrkowa Trybunalskiego gdzie rozegrali czwórmecz z drużynami Piotrcovii oraz Soccer Bełchatów 2011/2012 i Soccer Bełchatów 2012.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, stwarzając sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych po ciekawych i dynamicznych akcjach. W ofensywie wyglądaliśmy całkiem dobrze i tylko brak skuteczności mógł rzucić się w oczy.
W obronie niestety wyglądaliśmy troszkę słabiej i baliśmy się mocniej odbierać piłkę przeciwnikom, którzy fizycznie byli stroną przeważającą.
Reasumując dobre przetarcie zawodników, dużo ofensywnych akcji, które podobały się także trenerom drużyn przeciwnych.

Wyniki
Soccer Bełchatów I – Skra – 2;2
Skra – Soccer Bełchatów II – 4:2
Piotrcovia – Skra – 6-7

Dla Żaków z rocznika 2013 sobotni sparing z FA Zawiercie okazał się bardzo udany. Jak wiadomo w najmłodszych kategoriach to nie wynik jest sprawą najważniejszą, a dobra zabawa, satysfakcja i realizacja założeń wyznaczonych przez Trenera. Trener Maciej Suszczyk zrelacjonował te wydarzenia w taki oto sposób: „W sobotni poranek przyszło nam mierzyć się z rówieśnikami z Zawiercia i na pewno był to kolejny wyjazd, podczas którego zebraliśmy sporo doświadczenia. Założenia, o których mówiliśmy przed meczem zostały przez chłopców zrealizowane. Można było zauważyć dużo większą pewność siebie w podejmowaniu decyzji, co przyczyniło się zdecydowanie na korzystną grę chłopców w końcowym rezultacie.”

Gratulacje dla Trenerów oraz całego zespołu!

Również w sobotę swój sparing rozegrała najmłodsza ekipa Młodej Skry. Pierwszy raz od jesieni Nasi najmłodsi zawodnicy mieli okazję zagrać na dworze! Zaprezentowali się z dobrej strony, szczególnie w pierwszej połowie, jednak to przeciwnik w ostatecznym rozrachunku okazał się nieco lepszy. Chłopcom oraz Trenerowi życzymy dużo satysfakcji oraz uśmiechu na twarzy!