Od juniora aż po żaka – piłkarski weekend Skrzaka !

Relacje minionego weekendu rozpoczniemy od najstarszej ekipy Młodej Skry, a więc od juniora A1.

Skra 03′ Częstochowa –  Liswarta Krzepice (seniorzy) 3 – 0 

Skład:

Pędzioch (46’Hajda), Załucki, Kempa, Mikołajczyk (45’Rydz), Cheliński (46’Kuban), Nurek (46’Załęski), Kołodziejczyk (46’Smykowski), Rumin (46’Ziętara), Norberciak, Żabik (46’Krawczyk), Słabosz (46’Płatek)

Bramki: 36’Żabik, 50’Załęski, 68’Krawczyk

Kilka słów na temat sparingu od Trenera Tomasza Szymczaka: „W kolejnym meczu kontrolnym wygrywamy z Liswartą Krzepice 3:0. Wynik dokładnie odzwierciedla to, co działo się na tym trudnym, śliskim boisku. Mecz praktycznie całkowicie pod naszą kontrolą, stworzyliśmy jeszcze kilka naprawdę dobrych sytuacji bramkowych ale trafiliśmy tylko trzy. Goście próbowali swoich szans z kontrataku, ale byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w obronie i mecz skończyliśmy bez straconej bramki. Na pewno cieszy takie zwycięstwo, które zostało osiągnięte po bardzo dobrej grze, widać coraz lepszą organizację gry, a także poprawiliśmy skuteczność względem poprzedniego tygodnia, gdzie mierząc się z Victorią i tworząc kilka stuprocentowych sytuacji i ich nie wykorzystując przegraliśmy 3:0 po bardzo prostych własnych błędach.”

 

Skra ’06  Częstochowa – Słowik Olkusz  8 – 0

Skład:

Hobot (41′ Frukacz) – Podsiedlik (41’Mikulski), Dembczyk (72’Mucha), Mucha (41′ Jędrychowski, 72’Podsiedlik) – Brodziak (41’Gawęda), Kożuch (72’Brodziak), Hajda (41′ Czupryna, 72’Hajda), Szydzisz (72’Szczygłowski), Szczygłowski (41’Tałajczyk), Kabacik (41’Maciejewski, 72’Waluda) – Waluda (41’Czyżowski).

Bramki: 10’ Kabacik, 32’ Waluda, 38’ Waluda, 46’ Kabacik, 49’ Tałajczyk, 65’ Szydzisz, 69’ Maciejewski, 78’ Tałajczyk

Mecz, który napawa zadowoleniem Trenera Roberta Siude. Pełna dominacja na przestrzeni całego meczu oraz co raz lepsze funkcjonowanie w nowym ustawieniu. Bardzo dobra realizacja założeń taktycznych i wysoka skuteczność pozwoliła na osiągnięcie imponującego wyniku.

GKS Bełchatów – Skra ’07 Częstochowa 4 – 4

Do Bełchatowa zawodnicy Trenera Rycharskiego wybrali się w mocno okrojonym składzie, jednak dostarczyli zgromadzonym kibicom dużo emocji. Dwa różne oblicza zaprezentowała dziś nasza drużyna. Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy – gramy wolno, chaotycznie i popełniamy dużo indywidualnych błędów. Druga połowa wygląda zupełnie inaczej – to nasza drużyna kontroluje przebieg meczu i nieustannie wywiera presję na przeciwniku. Należy pochwalić drużynę, ponieważ pokazała kawał charakteru, po bardzo słabym początku potrafiliśmy szybko zareagować i wrócić do meczu.

Rocznik 2008 miał podwójną okazję do rywalizacji z wysoko notowanymi rywalami. W sobotę podejmowali GKS Tychy, a w niedzielę Rodło Opole. Oto wyniki oraz krótka relacja Trenera Karola z obu wydarzeń:

Skra ’08 Częstochowa – GKS Tychy 1 – 0

„Mecz z Akademią GKS Tychy okazał się wyrównanym spotkaniem. Pomimo warunków pogodowych obie drużyny próbowały utrzymywać posiadanie piłki płynnie rozgrywając ją. W końcowych fragmentach spotkania Bartosz Breguła strzałem do pustej bramki wyprowadził drużynę na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca spotkania. Dziękujemy rywalom za wartościowy mecz kontrolny.”

Skra ’08 Częstochowa –  Rodło Opole  0 – 4

„Zupełnie inny przebieg miało spotkanie z Rodłem Opole. Pomimo prowadzenia gry przez większą cześć spotkania nasza gra była prowadzona zbyt wolno i chaotycznie. Pomimo tego drużyna stworzyła sporo okazji trafiając na początku po składnej akcji Igora Siudy i Tymka Radomskiego. Bramka nie została jednak uznana ze względu na minimalny spalony. Przeciwnik natomiast próbował długich podań na rosłego napastnika, z którym duet Turek-Szuter miał spore problemy. Podkoniec pierwszej części piłka przeszła naszych obrońców i napastnik otworzył wynik spotkania w sytuacji sam na sam. W drugiej i trzeciej części spotkanie wyglądało podobnie i to Opolanie odnieśli zwycięstwo.”

 

Rok młodsi zawodnicy młodzika D2 w sobotę stoczyli nierówny pojedynek z rówieśnikami z ŻAPN Żywiec. Po raz kolejny ekipa Trenera Czoka zawiesiła przeciwnikowi bardzo wysoko poprzeczkę.

Skra ’09 Częstochowa –  ŻAPN Żywiec 15 – 0 

Z bardzo dobrej strony pokazali się również podopieczni Trenera  Szymona Kokota i Łukasza Łykowskiego. Tak jak wspominaliśmy w zapowiedzi, drużyna orlika E2  w sobotę brała udział w mocno obsadzonym turnieju „Ślęza Cup” we Wrocławiu. Naszej ekipie przyszło rywalizować z takimi zespołami jak Resovia Rzeszów, Bumerang Wrocław czy Ślęza Wrocław. Po wysokiej porażce w pierwszym meczu prognozy nie zapowiadały udanego turnieju, jednak od drugiego meczu zespół zanotował 5 wygranych z rzędu, dwie porażki i remis, co pozwoliło zameldować się na trzecim miejscu w całym turnieju!
Szybka i składna gra naszych zawodników nie umknęła uwadze trenerów pozostałych zespołów, za co wielokrotnie zostaliśmy pochwaleni.

Pozostaje trzymać kciuki za dalszy, efektywny rozwój drużyny z rocznika 2011!

Rocznikowi 2014 również przyszło rywalizować w turnieju, tyle, że w Konopiskach. Drużyna naszych żaków zanotowała 4 wygrane i 3 porażki.

Krótki komentarz Trenera Wojtka Ślęzańskiego:

„Zagraliśmy dziś bardzo dobrze. Dużo skutecznych pojedynków 1 na 1, dobre otwieranie gry i zaangażowanie na wysokim poziomie. Szkoda prostych indywidualnych błędów, które przytrafiły się w końcówkach dwóch meczów, przez co przegraliśmy oba te spotkania 1:2. Mimo to turniej w naszym wykonaniu oceniam bardzo pozytywnie.”

Close Menu
×
×

Koszyk