GKS Jastrzębie kolejnym sparingpartnerem

Do inauguracji rozgrywek ligowych zostały tylko dwa tygodnie, czas zatem na ostatnie starcia sparingowe, które pokażą nam siłę naszego zespołu. W sobotę (13.02) zmierzymy się z 14-stą aktualnie drużyną Fortuna 1. Ligi – GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 12.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rybniku-Kamieniu.

W drużynie z Jastrzębia nie brakuje akcentów związanych ze Skrą. Ekipą dowodzi nasz poprzedni trener Paweł Ściebura, a w kadrze występują nasi byli zawodnicy – Mateusz Bondarenko, Daniel Rumin oraz Dawid Witkowski. GKS po początkowych niepowodzeniach końcówkę rundę jesiennej miał już całkiem udaną, notując sumarycznie 5 zwycięstw, jeden remis oraz 11 porażek. Wiosną celem jastrzębian będzie utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. Zadanie będzie o tyle ułatwione, że w obecnej edycji rozgrywek spadnie tylko jedna drużyna.

W swojej historii klub z Jastrzębie tylko przez jeden sezon występował na boiskach ekstraklasy. Miało to miejsce w sezonie 1988/1989, skończyło się 14. miejscem w tabeli i spadkiem do drugiej ligi. GKS będzie przedostatnim rywalem Skry przed meczami o punkty. Za tydzień zagramy jeszcze z innym przedstawicielem tej klasy rozgrywkowej – Resovią.