Pierwszy lutowy weekend Młodej Skry cz.2

Nie lada wyzwanie czekało zawodników z rocznika 2009. Trener Mariusz Czok zafundował im weekend pełen gry. Najpierw zawodnicy wzięli udział w turnieju „Kolejarz Cup”, w którym mierzyli się między innymi z takimi zespołami jak Podhale Nowy Targ, Czarni Sosnowiec czy Barca Academy, by rozegrać jeszcze kilka sparingów w Szalowej pod balonem.

W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski. Rozgrywki były podzielone na dwa etapy. Najpierw losowo dobrane ekipy rywalizowały w dwóch grupach po 9 zespołów, w formule „każdy z każdym”. W fazie eliminacyjnej nasz zespół odnotował sześć wygranych, jeden remis i jedną porażkę, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca i przejście do „Grupy Złotej”, walczącej o miejsca 1-6 turnieju. W tej grupie nieznacznie ulegamy Rozwojowi Katowice oraz Sandecji Nowy Sącz, remisujemy z Barca Academy i Pogonią Staszów, by ograć późniejszego triumfatora turnieju Irzyk Warszawa 2:0. Ostatecznie ekipa Trenera Mariusza uplasowała się na 5 miejscu w całym turnieju, co biorąc pod uwagę wyrównany, wysoki poziom zespołów można uznać za sukces.

Sparingowo także udało się rozegrać kilka ciekawych spotkań. Podczas 30minutowych meczów zmierzyliśmy się z Victorią Kraków, Rekordem Bielsko-Biała, Barca Academy oraz Dunajcem Nowy Sącz. Oto komplet wyników gier sparingowych:

Skra 6:0 Victoria Kraków

Skra 0:1 Rekord B-B

Skra 1:1 Dunajec Nowy Sącz

Skra 5:0 Barca Academy

Bardzo intensywny wyjazd naszych młodzików na pewno zaowocuje w rozgrywkach ligowych oraz dalszym rozwoju każdego z zawodników.  Gratulacje dla całego zespołu i Trenera Czoka!

Trener Krystian Kotarski należy do entuzjastów aktywnych weekendów. Dobitnie pokazuje to miniony weekend, gdy w sobotę udał się ze swoimi zawodnikami na sparing do Radzionkowa, a w niedziele rozegrał miniturniej przy Loretańskiej.

Krótki komentarz Trenera: „Chłopcy wracają już do swojej dyspozycji, a każdy mecz w ich wykonaniu jest tego potwierdzeniem. Cieszy fakt, że w grach kontrolnych realizujemy to, co ćwiczymy na treningu. Widać pewność i co najważniejsze zaangażowanie od początku do końca. Jestem dumny z chłopców, że pomimo ciężkich warunków dali z siebie 100%”.

Komplet wyników sobotnich:

Skra I 8:8 Ruch I Radzionków

Skra II 12:6 Ruch II Radzionków

Komplet wyników niedzielnych:

Skra 2010 3:0 Skra 2011

Skra 7:0 Sparta Katowice

Skra 9:0 Szombierki Bytom

Skra 2:2 Stadion Śląski Chorzów

Rocznik 2011 również nie może narzekać na nudę. Podczas weekendu drużyna została podzielona na dwie ekipy – jedna rywalizowała z drużyną Sportowej Częstochowy rocznika 2010, a druga wzięła udział w miniturnieju przy Loretańskiej, również z drużynami z rocznika 2010. W sobotę drużyna wypadła solidnie, choć zawodnicy nie wystrzegli się błędów w otwarciu i budowie gry. Widać było, że zawodnicy Sportowej Częstochowy wyraźnie górowali warunkami fizycznymi. W niedziele natomiast byliśmy świadkiem naprawdę miłej niespodzianki. W miniturnieju z zawodnikami rok starszymi od siebie zanotowaliśmy dwie wysokie wygrane i dwie porażki, które ponieśliśmy po mocnej walce i kilku błędach indywidualnych. W obu weekendowych występach zawodnicy pokazali serce do walki i naprawdę duży potencjał piłkarski.

Niestety z powodu ciężkich warunków atmosferycznych gra wewnętrzna rocznika 2012 została odwołana. Tak samo, jeśli chodzi o niedzielny boiskowy sparing rocznika 2014.

Żak F2 wraz z Trenerem Krystianem Koniecznym udał się w niedziele do Radomska, na miniturniej pod balonem. Rywalami naszego zespołu były zespoły z Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego i Częstochowy. Oto, co miał do powiedzenia Trener o tym wydarzeniu: „Granie w Radomsku było na pewno kolejnym wartościowym wyjazdem dla chłopców. Co prawda warunki nie wpływały korzystnie na grę, bo pomimo, że graliśmy pod balonem to temperatura odczuwalna była podobna jak na dworze. Poza aspektami boiskowym na tle rywali wyglądaliśmy naprawdę dobrze, bo i była walka o piłkę i wiele fajnych dla oka akcji, które kończyły się zazwyczaj bramkami. W tym wieku ważna jest zabawa, nie gole, a przed chłopcami jeszcze na pewno dużo ciężkiej pracy.”

Bardzo mocno trzymamy kciuki za efektywny rozwój naszych młodych piłkarskich adeptów!

Tak jak już wspomnieliśmy z dwóch okazji do gry dla rocznika 2014 została tylko jedna – na hali w sobotę z drużyną KS Stradom Częstochowa. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodnicy Skry wykazywali się dużym zaangażowaniem oraz wolą walki i łącznie to oni strzelili więcej goli. Jednak tak jak już wspomnieliśmy, najważniejsze, że z twarzy zawodników ani na chwile nie zniknął uśmiech i satysfakcja z gry w piłkę nożną!