Pierwszy lutowy weekend Młodej Skry cz.1

Śnieżna niedziela nieco pokrzyżowała plany gry w piłkę ekipie Trenera Gałkowskiego. W bardzo wymagających warunkach ulegliśmy drużynie GKS-u Bełchatów 0:1.

Skład w pierwszej połowie: Skrobek – Antczak, Niedzielski, Serwaciński, Bulski – Karoń, Woszczyk, Ślemp – Brzostkiewicz, Adamowski, Weżgowiec

Skład w drugiej połowie: Ptak – Staroń, Major, Żurawski, Sobala – Karoń, Kasprzycki, Weżgowiec/Serwaciński, – Kociszewski, Wichrowski, Gwardyś

Skra 2006 2:0 Zagłębie Sosnowiec

Skład: Hobot (60′ Frukacz) – Podsiedlik (70′ Mikulski), Dembczyk, Mucha – Hajda (41′ Szczygłowski,70′ Krynicki), Kożuch (65′ Gawęda), Tałajczyk (50′ Brodziak), Szałaj (70′ Jędrychowski), Ostaszewski (70′ Maciejewski), Kabacik (41′ Szydzisz) – Czyżowski (50′ Waluda).

Bramki: Waluda, Szałaj

Kilka słów o meczu od Trenera Roberta Siudy: „Drugi mecz w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz pod względem taktycznym i ambicjonalnym. Wzmocnienie zawodnikami, którzy trenują obecnie z rocznikiem 2005 (Ostaszewski i Szałaj) podniosło jakość drużyny. Zawodnicy coraz lepiej rozumieją założenia w nowym ustawieniu. Kilku, którzy zaczęli mecz na ławce rezerwowych pokazało się z dobrej strony, co pokazuje, że rywalizacja jest na dobrym poziomie. Za tydzień mecz ze Słowikiem Olkusz i kolejna okazja do obserwacji zawodników w nowym ustawieniu.”

W sobotnie popołudnie drużyna z rocznika 2007 podejmowała na własnym boisku SMS Łódź. Po dość ospałym rozpoczęciu meczu nasza drużyna straciła bramkę na 0:1 po stałym fragmencie gry. Stracona bramka podziałała jednak bardzo pozytywnie na zespół. Co raz odważniejsza i szybsza gra przełożyła się na wyższe posiadanie piłki i tworzenie sytuacji bramkowych. Dwie z nich, po ładnych akcjach zespołowych, zakończyły się sukcesem i ostatecznie to drużyna Skry wychodzi z tego starcia zwycięsko. Był to bardzo wartościowy sparing z bardzo wymagającym rywalem. Już za tydzień drużyna zmierzy się z GKS-em Bełchatów i liczymy na ponowną wygraną w ładnym stylu!

Skra 2007 2:1 SMS Łódź

Ekipa Młodzika D1 miała podejmować w Opolu dwóch rywali, jednak z powodu złych warunków pogodowych przyszło nam rywalizować tylko z Odrą Opole.  Oto relacja spotkania słowami Trenera Pikonia: „Dzisiejszy mecz z Akademią Odry Opole na dobrze przygotowanej sztucznej płycie w Centrum Sportu Opole należy uznać za udany. Z każdym kolejnym spotkaniem widać, że forma drużyny wyraźnie zwyżkuje. Początek spotkania należał do naszej drużyny, która skoncentrowana i dobrze zorganizowana płynnie przechodząc pod bramkę przeciwnika próbowała zaskoczyć bramkarza Odry. Udało się to w 14 minucie po wymianie kilku podań i podaniu otwierającym Mateusza Lisa do Filipa Czerkieskiego, który skutecznie uderzył po długim rogu. Druga część to zwiększone ataki Odry, która swoje akcje kierowała środkiem pola. Po jednej z kombinacyjnych akcji zakończonej zejściem napastnika Odry do lewej nogi, strzałem po krótkim rogu został zaskoczony Tajchman. Trzecia część to znów lepsze fragmenty w naszym wykonaniu, jednak pod bramką brakło spokoju i mecz zakończył się wynikiem remisowym.”

Skra 2008 1:1 Odra Opole