Kolejna sparingowa wygrana. Pokonujemy Polonię

W przedsezonowych meczach kontrolnych kontynuujemy dobrą passę. W sobotę po bramce Mariusza Holika wygraliśmy 1-0 z wiceliderem 3. grupy III ligi – Polonią Bytom. Przyznać jednak trzeba, że rywale w pierwszej połowie postawili bardzo trudne warunki. W drugiej to Skra dominowała nad rywalem.

– Nasze sparingi mają podobny przebieg. Zazwyczaj jedna połowa od drugiej mocno się różni. Wdrażamy nowy system i zawodnicy jeszcze nie do końca go rozumieją. W pierwszej byliśmy za mało agresywni w doskoku do przeciwnika, druga była już zdecydowanie lepsza, mogliśmy wygrać nawet wyżej – skomentował starcie z bytomianami trener Marek Gołębiewski.

Przyznać trzeba, że w pierwszej części spotkania mieliśmy problem z przejściem na połowę rywali, którzy zagrali na wielkiej ambicji. W kilku sytuacjach przed stratą bramki uratował nas Mikołaj Biegański, którego z trybun przyjechał dziś obserwować trener młodzieżowej reprezentacji Polski Jacek Magiera. Na usprawiedliwienie Skry można dodać, że graliśmy pod wiatr, a drużyna w ostatnich dniach naprawę ostro trenowała.

W drugiej połowie trener Gołębiewski sukcesywnie dokonywał zmian i gra wyglądała zdecydowanie lepiej. W 51. minucie gola mógł zdobyć niezwykle aktywny Titas Milasius. Bramkarz Polonii poradził sobie jednak ze strzałem Litwina. W 64. minucie padła jedyna bramka tego sparingu. Radek Gołębiowski bardzo precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a Mariuszowi Holikowi pozostało dostawić głowę. Ten duet miał okazję skopiować swój wyczyn w 78. minucie z drugiej strony boiska, z rzutu rożnego, ale tym razem piłka po uderzeniu Mariusza poszybowała minimalnie ponad poprzeczką. Warta odnotowania była jeszcze akcja z 75. minuty, kiedy to Daniel Pietraszkiewicz dograł dobrą piłkę w polu karnym do Rafała Brusiło, ten wystawił Adamowi Olejnikowi, ale nasz kapitan niestety nie skończył tej akcji.

Kolejne spotkanie kontrolne czeka nas już w najbliższy wtorek (09.02, godz. 18.00). W starciu z Przemszą Siewierz więcej szans mają dostać przede wszystkim rezerwowi zawodnicy.

Skra Częstochowa – Polonia Bytom 1:0 (0:0)

1-0 Mariusz Holik 64’

Skra (I połowa): Biegański, Mesjasz, Olejnik, Sadowski, Brusiło, Niedbała, Milasius, Noiszewski, Gołębiowski, Warnecki, Wojtyra

Skra (II połowa): Kos, Holik, Olejnik, Sadowski (Załucki), Brusiło (Cheliński), Pietraszkiewicz, Milasius (Rogala), Noiszewski (Smykowski), Gołebiowski (Ziętara), zawodnik testowany, Wojtyra (Klisiewicz)