Rozgrywki eliminacyjne turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej 16-17.01.2021

Podczas tego weekendu rozgrywane były eliminacje turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w których udział wzięły dwie nasze drużyny z roczników 2009 oraz 2010.

Podopieczni Trenera Krystiana Kotarskiego z rocznika 2010 rozegrali DWA TURNIEJE W DWA DNI! W sobotę na hali w Mstowie podejmowali takie zespoły jak UKS Raków Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Liswarta Krzepice oraz Czarni Starcza. Wyniki przedstawione poniżej pozwoliły drużynie uplasować się na drugim miejscu i przejść do następnej rundy eliminacji.

Skra 3:0 UKS Raków Częstochowa

Skra 2:2 Ajaks Częstochowa

Skra 3:0 Liswarta Krzepice

Skra 3:0 Czarni Starcza

Awans z drugiego miejsca w sobotnim turnieju pozwolił na podjęcie rywalizacji z kolejnymi zespołami w niedziele, w Konopiskach. Rywalami naszych zawodników z 2010 rocznika okazały się drużyny Gminy Kłomnice, Sokoła Wręczyca i Ajaksu Częstochowa. Trzeba przyznać, że turniej ten miał charakter słodko-gorzki. Od wygranej z Gminą Kłomnice 7:0, przez porażki z Sokołem Wręczyca 1:2 i Ajaksem Częstochowa w półfinale 0:3, aż po wygraną w rzutach karnych z Sokołem Wręczyca w meczu o 3 miejsce. Intensywność tego weekendu na pewno była znacząca dla zawodników, co z pewnością wpłynęło na dyspozycję w niedzielnym turnieju. Komentarz Trenera Kotarskiego przedstawia się następująco: „Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Chłopcy pokazali, że pomimo braku jakiegokolwiek obycia z halą radzą sobie bardzo dobrze, co świadczy o ich świetnych umiejętnościach technicznych. Niedosyt pozostaje, jednak przeciwnicy w dniu dzisiejszym byli lepiej dysponowani.”

Już pisaliśmy, że Trener Mariusz Czok wraz ze swoją ekipą jest niezwykle aktywny, prawda? Otóż w niedziele 17 stycznia drużyna ta brała udział w eliminacjach do półfinału turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Pomimo wyczerpującego sobotniego sparingu, podopieczni Trenera  Mariusza spisali się wręcz piorunująco!  Oto komplet wyników:

Skra 5:0 UKS Raków Częstochowa

Skra 1:0 UKS Fair Play Koziegłowy

Półfinał – Skra 4:0 LKS Kamienica Polska

Finał – Skra 2:2 Płomień Częstochowa k. 2:1

Warto wspomnieć również o wyróżnieniu indywidualnym, jakie otrzymał jeden z zawodników Skry. Bowiem Hubert Musiał został najlepszym strzelcem turnieju! Gratulacje dla Huberta oraz wszystkich zawodników, którzy pomogli mu zdobyć to wyróżnienie! Brawo Drużyna, Brawo Trener!

23 stycznia zmierzymy się w Lublińcu z Olimpią Piekary Śląskie i Sporting Football Academy Lubliniec o awans do finału turnieju!

 

Close Menu
×
×

Koszyk