Nie żyje trener Janusz Kała

We wtorek (05.01) w wieku 70 lat zmarł trener Janusz Kała. Z wielu powodów postać dla częstochowskiej piłki wręcz legendarna, człowiek kochający piłkę i do końca oddany pracy z dziećmi. Był nauczycielem, wychowawcą wielu pokoleń piłkarzy. Stworzył od podstaw i przez lata prowadził Uczniowski Klub Sportowy „Beniaminek” Częstochowa. Cześć Jego pamięci!

– Ścięło mnie z nóg. Nie żyje kolega, przyjaciel Janusz Kała. Najważniejsza postać naszego, częstochowskiego sportu w ostatnim półwieczu. Osoba niestrudzona, rozkochana w sporcie, a szczególnie w piłce nożnej. Całe swoje życie poświęcił dla futbolu i dla wychowywania często trudnej, zagubionej młodzieży. Znali go w Częstochowie chyba wszyscy, w każdej bramie w Alejach kłaniali się w pas. Bo Janusz to był Ktoś, człowiek, który przypomina mi do złudzenia Janusza Korczaka. Oddany, skromny, dla niektórych może dziwaczny. Dla mnie bohater naszych czasów poświęcający życie rodzinne – w emocjonalnych słowach wspomina trenera Kałę redaktor Andrzej Zaguła. Janusza Kały będzie nam bardzo brakowało.

Close Menu
×
×

Koszyk