Skra wyróżniona przez PZPN w kategorii: spiker zawodów

Niezwykle miła informacja wpłynęła w tym tygodniu do naszego klubu od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Skra, na podstawie corocznego raportu dotyczącego organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego została wyróżniona w kategorii spikera zawodów. – To pierwsza w historii naszego Klubu taka statuetka przyznana nam przez PZPN i na pewno nie ostatnia – mówi Bartosz Błach, na którego ręce spłynęło to wyróżnienie.

Uściślijmy na czym to wyróżnienie polega i dlaczego naprawdę mamy być z czego dumni. Na wynik składają się oceny, które przyznają delegaci meczowi w całym sezonie w oparciu o bardzo szczegółowy kwestionariusz. – Od kiedy awansowaliśmy do drugiej ligi, podjęliśmy się zadania walki o wyróżnienia podczas Konferencji Bezpieczny Stadion i Gali Fair Play, która organizowana jest co roku w listopadzie, aby podsumować i porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa na stadionach, o tym co można poprawić oraz o aspektach organizacyjnych. Nagradzane i wyróżniane są również wtedy Kluby, za wyniki w poszczególnych kategoriach organizacyjnych: kierownik ds. bezpieczeństwa, organizacja ogólna czy właśnie spiker zawodów – wyjaśnia Bartosz Błach, które w Skrze jest nie tylko dyrektorem działu marketingu, ale podczas spotkań przy Loretańskiej również spikerem zawodów.

Warto także zaznaczyć, że nasz kierownik ds. bezpieczeństwa, wiceprezes Piotr Wierzbicki również zajął bardzo wysokie miejsce w tegorocznym rankingu i niewiele brakło, abyśmy otrzymali dwa wyróżnienia. – Generalnie w tym roku zbieraliśmy bardzo wysokie noty organizacyjne, które pewnie byłyby wyższe gdyby nie przeszkody infrastrukturalne. Nie mniej jednak to wyróżnienie w kategorii spiker zawodów, adresowane na moje ręce to tak naprawdę wyróżnienie dla całego zespołu odpowiedzialnego za organizacje zawodów na obiekcie przy ulicy Loretańskiej: dla Oli, Olgi, Piotra, Marcina i Mariusza i cytując klasyka: to nie jest nasze ostatnie słowo! Co ciekawe, jest to również pierwsze wyróżnienie tej klasy w Częstochowie – dodaje szczęśliwy z wyróżnienia Bartosz Błach.

W związku z niemożliwością zorganizowania w mijającym roku Konferencji „Bezpieczny Stadion” i Gali Fair Play, podczas której PZPN wyróżnia osoby fizyczne i podmioty za pracę na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa na polskich stadionach piłkarskich, okolicznościowy puchar i nagroda dla naszego przedstawiciela zostanie wysłana przesyłką kurierską.