XI Memoriał Przemysława Kożucha za nami

Drużyna GKS-u Katowice okazała się najlepsza w XI edycji Memoriału Przemysława Kożucha, który w minioną sobotę (05.12) nasz Klub organizował w Hali Sportowej Częstochowa. W rywalizacji 9-latków z rocznika 2011 udział wzięło 8 drużyn. Skra została sklasyfikowana na szóstym miejscu. wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Rywalizacja, podobnie jak przed rokiem była niezwykle zacięta. Kilku zawodników, mimo bardzo młodego wieku pokazało sporo walorów i zadatków na przyszłych piłkarzy. Nie brakowało emocji i zaciętych spotkań, momentami do ostatnich sekund. Po rozegraniu fazy zasadniczej, w której każdy zagrał z każdym, drużyny utworzyły pary półfinałowe. W pierwszym z nich Polonia Kraków nie dała szans Pogoni Zduńska Wola wygrywając 6-0. W drugiej parze GKS Katowice pokonał Odrę Opole 1-0. Opolanie powetowali sobie porażkę w meczu o 3, miejsce zwyciężając Pogoń 3-1. W wielkim finale padła tylko jedna bramka, GKS Katowice okazał się lepszy od krakowskiej Polonii.

Królem strzelców został Michała Kucała z Polonii Kraków, z kolei najlepszym bramkarzem turnieju trenerzy wybrali Kacpra Szymałę ze zwycięskiej drużyny. Po zakończonej rywalizacji zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe puchary oraz medale. Zawodników uhonorowali prezes Skry Częstochowa Artur Szymczyk, wiceprezes naszego Klubu ds. piłki młodzieżowej Tomasz Musiał oraz pani Lucyna Kożuch, żona zmarłego przed 11 laty Przemysława Kożucha.

Wyniki XI Memoriału Przemysława Kożucha – rocznik 2011:

1. GKS Katowice
2. Polonia Kraków
3. Odra Opole
4. Pogoń Zduńska Wola
5. MKS Żory
6. Skra Częstochowa
7. GKS Bełchatów
8. APN Piotrków Trybunalski

Wyniki Skry:

Skra – APN Piotrków Trybunalski 2-1
Skra – Odra Opole 1-0
Skra – MKS Żory 1-3
Skra – Pogoń Zduńska Wola 1-2
Skra – Polonia Kraków 1-5
Skra – GKS Katowice 0-4
Skra – GKS Bełchatów 5-2

PÓŁFINAŁY:

Polonia Kraków – Pogoń Zduńska Wola 6-0
GKS Katowice – Odra Opole 1-0

mecz o 3. miejsce:

Pogoń Zduńska Wola – Odra Opole 1-3

FINAŁ:

Polonia Kraków – GKS Katowice 0-1

Close Menu
×
×

Koszyk