Niespodziewana porażka. Olimpia Elbląg wygrywa na „Lorecie”

Po ostatnich bardzo dobrych i wysoko wygranych meczach, w środę przyszło nam przełknąć gorycz porażki ze znajdującą się w dolnych rejonach tabeli Olimpią Elbląg. Jedyną bramkę meczu zdobył Michał Kiełtyka. – Uczulałem moich zawodników na stałe fragmenty gry i niestety z jednego z nich padła bramka, która dała Olimpii trzy punkty – przyznał po meczu trener Marek Gołębiewski.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz toczył się pod nasze dyktando. Piłkarze Skry wymieniali dużo podań, niechętnie oddając piłkę rywalom. Nie potrafiliśmy jednak stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. Z wartych odnotowania sytuacji można wspomnieć o uderzeniu Radka Gołębiowskiego z 25. minuty oraz sporym zamieszaniu w polu karnym Pawła Rutkowskiego siedem minut później. Im dłużej trwał ten mecz, tym goście grali coraz odważniej. Ważne wydarzenia dla losów spotkania miało miejsce tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Adam Mesjasz zderzył się głową w polu karnym z Karolem Noiszewskim, wskutek czego ten pierwszy z bólem musiał opuścić plac gry. – Adam ma bardzo stłuczone oko, ma krwiaka. Pierwsze diagnozy wykazały, że z okiem jest wszystko dobrze. Jak wszystko dobrze pójdzie to najdalej pojutrze powinien już być z nami na treningu – uspokoił nas nieco po meczu szkoleniowiec Skry.

Na początku drugiej połowy gola mógł zdobyć Piotrek Nocoń, ale pocelował nieco za wysoko. W 65. minucie padła jedyna bramka tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Michał Kiełtyka znalazł szczelinę tuż przy słupku i głową umieścił w bramce Mikołaja Biegańskiego. Po zdobytym golu goście mocno cofnęli się do defensywy, ale Skrze brakowało tego dnia szczęście i skuteczności. Najbliżej wyrównania był w 69. był Maciej Kazimierowicz. Po jego mocnym strzale bramkarz Olimpii wybronił piłkę na rzut rożny z największym trudem. W 75. minucie próbował jeszcze z rzutu wolnego „Nocek”, ale przymierzył pół metra za wysoko. W 86. minucie goście mieli 100-procentową okazję na na podwyższenie wyniku, ale bardzo dobrą interwencją popisał się „Biegan”. – Z naszego stylu jestem zadowolony, mieliśmy przytłaczającą przewagę w posiadaniu piłki, wymienialiśmy dużo podań, zabrakło dziś po prostu sytuacji. Taka jest po prostu piłka, że czasami taki mecz się zdarza – powiedział po meczu trener Marek Gołębiewski.

Szkoleniowiec gości ciesząc się z wygranej wychwalał również naszą drużynę. – Uważam Skrę za jeden z 2-3 najlepiej operujących piłką zespołów w tej lidze. Ostatnie wasze wysokie wygrane to nie był przypadek. Jeśli chodzi o moją drużynę to najważniejsze było podejście moich zawodników. My jesteśmy w takim położeniu, że nieważny jest styl, tylko przede wszystkim punkty. W obronie zagraliśmy naprawdę na dobrym poziomie. Skrę nadal uważam za jednego z głównych kandydatów do awansu – skomentował Jacek Trzeciak.

Skra mimo porażki pozostała na czwartym miejscu w tabeli. W sobotę (05.12, godz. 13.00) meczu na jesieni zagramy z ekipą Błękitnych. – W Stargardzie będziemy chcieli wygrać, żeby zatrzeć tą porażkę – dodał trener Skry.

Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)

0-1 Michał Kiełtyka 65’

Skra: Biegański, Mesjasz (Pietraszkiewicz), Kazimierowicz (Warnecki), Nocoń, Brusiło, Gołębiowski (Sinior), Napora (Zieliński), Noiszewski, Olejnik, Holik, Wojtyra

Olimpia: Rutkowski, Lewandowski, Wenger, Bawolik Ż, Sedlewski, Jabłoński (Falon), Kiełtyka, Surdykowski, Kamiński (Kordykiewicz), Zyska, Tkachuk