U-19: Remis na koniec rundy

Juniorzy starsi Skry występujący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej w ostatnim meczu rundy jesiennej zremisowali 2:2 z Odrą Wodzisław. Nasi młodzi zawodnicy dominowali przez większą część spotkania, ale podobnie jak to miało już miejsce w kilku wcześniejszych meczach – zawodziła skuteczność. Dwie bramki dla Skry zdobył Jakub Załucki.

Początek meczu ułożył się naszej młodzieży podobnie jak dzień wcześniej seniorom w Pruszkowie. Już w 9. minucie bowiem objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Ziętary, głową bramkę zdobył Jakub Załucki. Kilka minut później goście wyrównali jednak po rzucie rożnym. W tej części spotkania swojej doskonałej okazji nie wykorzystał Adrian Żabik, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

W drugiej połowie niestety zagraliśmy dość chaotycznie. Stworzyliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których Słabosz nie potrafi zamienić na bramki Zemściło się to w końcówce spotkania, gdy w zamieszaniu w polu karnym goście zdobyli bramkę na 2:1. W doliczonym czasie gry Kuba Rumin był faulowany w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno” i Jakub Załucki uratował jeden punkt pewnie egzekwując rzut karny. W ostatniej minucie spotkania Fabian Słabosz miał piłkę meczową, ale zbyt długo czekał na oddanie strzału. – Na pewno jesteśmy rozżaleni po tym meczu. Mimo, że zagraliśmy słabsze spotkanie to mieliśmy sytuacje. Nie potrafiliśmy ich wykorzystać, a w drugiej połowie nie potrafiliśmy kontrolować tego meczu. Wdaliśmy się w wymianę ciosów i mecz skończyliśmy z niedosytem. Jednak pomimo słabszego występu, ostatni nasz okres należy uznać za bardzo dobry, bo końcówka rundy była naprawdę udana i jeśli tylko zdrowie będzie nam dopisywało to na wiosnę ta drużyna da jeszcze dużo radości – ocenił mecz z Odrą trener Tomasz Szymczak.